Boxerul moldovean Dorin Bucșa a cucerit medalia de bronz la turneul internațional de la Sankt Petersburg
Full Article 30 second read

Boxerul moldovean Dorin Bucșa a cucerit medalia de bronz la turneul internațional de la Sankt Petersburg. El a obținut două victorii în categoria de greutate 60 kg, a anunțat Comitetul Național Olimpic și Sportiv.

În lupta pentru locul trei, Dorin Bucșa a înfruntat pugiliști din Estonia și Rusia. În semifinale, Dorin a cedat în fața uzbekului Abdumalik Khalokov.

Turneul internațional de box s-a desfășurat la Sankt Petersburg în perioada 19-24 aprilie. În cadrul competiției au participat sportivi din peste 15 țări.