Vadim Ceban

În contextul solicitării conducerii ANRE o majorare a tarifului la gazele naturale, Moldovagaz vine cu explicații. Președintele Consiliului de administrație Vadim Ceban spune că reprezentanții companiei „nu au căutat niciodată să ridice tarifele cu orice preț”. În context, Ceban a prezentat mai multe cifre cu privire la datoriile Moldovagaz. „Moldovagaz

Consumatorii de gaze naturale care înregistrează datorii pot fi deconectați, începând cu 1 august, de la gaz. Despre aceasta a anunțat pe o rețea de socializare președintele Consiliului de administrație al Moldovagaz Vadim Ceban. „Conform Deciziei nr. 26 a Comisiei pentru Situații de Urgență a Republicii Moldova din 24 iunie,

Șeful Moldovagaz Vadim Ceban a îndemnat consumatorii care au acumulat datorii pentru gaz, să le achite pentru a evita deconectările. Potrivit unui mesaj publicat pe 13 iunie, în primul semestru al anului curent, consumatorii au adunat restanțe în volum de 112 mln lei. „Suma totală a datoriilor pentru gazul furnizat

Președintele Consiliului de Administrație Moldovagaz, Vadim Ceban, susține că tariful pentru consumatorul final la gazul natural ar putea crește până la 21 de lei pentru un metru cub. Potrivit lui Ceban, majorarea tarifului ar putea avea loc în perioada caldă a anului, când consumul cetățenilor este redus. „Noi propunem o

Președintele Consiliului de administrație al companiei Moldovagaz, Vadim Ceban, susține că în Ucraina se desfășoară un război, și nu o „operațiune militară specială”, așa cum susțin autoritățile de la Moscova. În cadrul unui interviu pentru NM, acesta a mai spus că reprezintă în primul rând interesele companiei pe care o

Președintele Consiliului de administrație al Moldovagaz, Vadim Ceban, este invitatul portalului NM. Acesta urmează să răspundă la întrebările redacției despre evoluția prețurilor la gaz, datoria istorică a companiei și efectele războiului din Ucraina asupra relațiilor dintre concernul rus Gazprom și Chișinău.

Președintele consiliului de administrație al Moldovagaz Vadim Ceban a anunțat că datoria consumatorilor pentru gazele naturale depășește suma de 150 milioane lei. Cetățenii sunt datori companiei pentru lunile ianuarie și februarie 2022. „153 milioane lei – datoria totală a consumatorilor casnici nerezidențiali față de Moldovagaz pentru furnizarea de gaze naturale

Președintele Consiliului de administrație al Moldovagaz Vadim Ceban a anunțat că Moldova s-a achitat integral cu „Gazprom” pentru consumul de gaze din prima jumătate a lunii martie. Pe parcursul săptămânii trecute, potrivit lui Ceban, Moldovagaz a transferat 43 milioane de dolari furnizorului. Pe 28 ianuarie, ANRE a aprobat majorarea tariful

Autoritatea Națională de Integritate (ANI) a constatat că Vadim Ceban ar fi încasat peste 290 de mii de lei din „calitatea incompatibilă cu funcția publică”. S-a întâmplat în timp ce era viceguvernator al Găgăuziei. Contactat de NM, Vadim Ceban a precizat că nu este de acord cu constatările ANI și

Președintele consiliului de administrație al Moldovagaz Vadim Ceban spune că în scurgerile de informații a anexei secrete a contractului cu Gazprom nu sunt implicați angajații SA „Moldovagaz”. Totodată, Ceban declară că a transmis Procuraturii Generale rezultatele unei anchete interne. „Ancheta internă privind scurgerile de informații a fost finalizată. Pot spune

Perioada publicării
Categorii cu noutăți
x
x