Silvia Vetcu

FOTO Accident rutier în raionul Ștefan Vodă. 11 persoane au avut de suferit, dintre care două se află în stare gravă

11 persoane au avut de suferit în urma unui accident, care a avut loc pe traseul Chișinău- Ștefan Vodă, în apropiere de localitatea Răscăieții Noi. Potrivit poliției, în accident au fost implicate trei automobile.

Oamenii legii au stabilit că pe traseul R-30 microbuzul de rută Chișinău-Olănești, de marca Mercedes, la volanul căruia se afla un bărbat de 61 ani din Olănești, având 12 pasageri, a fost tamponat din spate de automobilul de marca Audi, înmatriculat în Elveția, la volanul căruia se afla un bărbat de 37 ani, locuitor al satului Antonești, având 3 pasageri.

În consecință microbuzul s-a inversat, iar automobilul de marca Kia, condus de un bărbat de 58 ani din Ștefan Vodă, având un pasager, care venea din sensul opus a fost proiectat în afara carosabilului.

În urma impactului 11 persoane (8 din microbuz, 2 din Audi și 1 din Kia) au fost transportate la Spitalul Raional Ștefan Vodă cu diverse traumatisme. Doi pasageri unul din microbuz și altul din Audi sunt în stare gravă. Fiind testat alcoolscopic, șoferul automobilului Audi era în stare de ebrietate.

Precizăm că poliția investighează cazul pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.

Silvia Vetcu
Silvia Vetcu
Silvia Vetcu
Silvia Vetcu

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

(VIDEO) Acord între Dodon și Ceban?/Centrul Capitalei va fi blocat/În cine au încredere locuitorii Moldovei?

Cele mai importante știri din Moldova și din lume în noua ediție NewsMaker!
— Bolea: în 347 de localități nu există transport public
— CFM introduce curse feroviare suplimentare pe direcția Chișinău–Iași
— Cine sunt politicienii în care moldovenii au cea mai mare încredere?
— Circulație suspendată în centrul Chișinăului în ajunul Crăciunului
— Catlabuga: regimul de licențiere pentru cerealele din Ucraina nu va fi extins
— Dodon îi propune lui Ceban semnarea unui acord pentru a guverna în capitală
— Prețul poliței medicale pentru proprietarii de terenuri agricole se dublează
— Meșteșugul care adună femeile din satul Bujor
— Premierul explică de ce Moldova a ratat tranșa de circa 170 mln $ de la FMI
— Plahotniuc nu a venit la ultima ședință de judecată din acest an
— Când a aflat șefa MAI despre împușcăturile trase în Inspectoratul Centru?
Abonați-vă la NewsMaker – cele mai actuale știri fără cenzură.
Nu uitați să apăsați pe clopoțel pentru a nu rata noile ediții: zilnic, la 15:00 și 19:00, de luni până vineri.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: