digita.media

Alți 46 de angajați de la o vinărie din localitatea Etulia, diagnosticați cu coronavirus

Alți 46 de angajați de la o vinărie din localitatea Etulia din raionul Vulcănești au fost diagnosticați cu coronavirus, informează portalul Gagauzinfo. Despre acest lucru a anunțat Ivan Kolioglo, președintele Comisie Situații Excepționale a Găgăuziei.

„Rezultatele sunt uimitoare. Pot constata faptul că mai avem încă 46 de cazuri noi. Toți sunt angajații vinăriei din Etulia. Toți sunt din localitățile Etulia și Cişmichioi”, a spus Kolioglo.

Din cele 46 de cazuri noi de infecție cu coronavirus, 32 sunt din satului Cişmichioi, iar 14 sunt din Etulia. În total, vorbim despre 62 de angajați de la vinăria din Etulia care au contractat virusul.

Precizăm că în prezent, în Republica Moldova au fost confirmate de laborator 2926 de cazuri de COVID-19.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

valea morilor
Максим Андреев, NewsMaker

Între +12 și +31°C. Cum va fi vremea în Republica Moldova săptămâna viitoare

Săptămâna viitoare, în perioada 24-30 august, în Republica Moldova vor fi temperaturi cuprinse între +12 și +31°C. Pentru unele zile sunt prognozate ploi slabe și averse cu descărcări electrice. Datele se regăsesc pe platforma Autorității de Meteorologie și Monitoring de Mediu.

În nordul țării, la Briceni, ziua se vor înregistra temperaturi între +23°C și +26°C, iar noaptea între +12°C și +15°C. Pentru ziua de sâmbătă sunt prognozate averse cu descărcări electrice.

În centrul țării, la Chișinău, ziua se vor înregistra temperaturi între +27°C și +30°C, iar noaptea între +15°C și +18°C. Pentru zilele de marți și duminică sunt prognozate ploi slabe.

În sudul țării, la Cahul, ziua se vor înregistra temperaturi între +28°C și +31°C, iar noaptea între +17°C și +20°C. Pentru zilele de marți și duminică sunt prognozate ploi slabe, iar pentru miercuri – averse cu descărcări electrice.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: