gradinita-mamisitati.ro

Copiii din grădinițe vor primi cadouri din partea Primăriei. Ceban anunță cum se vor desfășura și matineele

Peste 31 mii de copii din instituțiile de educație timpurie din capitală vor primi și în acest an cadouri cu ocazia sărbătorilor de iarnă. Acestea vor conține dulciuri în asortiment și vor fi însoțite de certificate de conformitate. Anunțul a fost făcut de primarul capitalei Ion Ceban, pe 2 decembrie, care a precizat că deja au fost procurate 31.326 de cadouri.

Între timp, edilul a informat că și în acest an, matineele din grădinițe cu prilejul sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou vor fi desfășurate în grupe. În contextul situației pandemice privind COVID-19, manifestațiile vor avea loc fără prezența părinților sau altor persoane din afară.

„În pofida pandemiei sau a situației materiale a fiecărei familii, copiii trebuie să trăiască bucuria sărbătorilor de iarnă”, a scris primarul pe Facebook.

 

 

 

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

GichanJoe/X

Franța: un avion al unei școli de parașutism s-a prăbușit. Toate persoanele aflate la bord au decedat

Un avion civil care aparținea unei școli de parașutism s-a prăbușit duminică, 28 iunie, în apropiere de orașul Nancy, Franța. Toate cele 11 persoane aflate la bord au decedat.

Accidentul s-a produs în orașul Tomblaine, iar avionul de tip Pilatus aparținea unei școli de parașutism și decolase de pe aeroportul Nancy-Essey.

Prefectul departamentului Meurthe-et-Moselle, Yves Seguy, a comunicat, într-o conferință de presă, că pilotul și cei zece pasageri – cinci cursante și cinci instructori – și-au pierdut viața. Cursantele erau asistente medicale care își exercitau datoria în regim independent, potrivit unei surse apropiate anchetei.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: