Șeful Direcției educație anticorupție a Centrului Național Anticorupție (CNA), Ion Pruteanu, le-a amintit cetățenilor despre linia națională anticorupție printr-o metodă mai creativă. Acesta a numit-o “linia de creditare rapidă” și a îndemnat toate persoanele cărora li se solicită mită să denunțe cazurile la numărul de telefon 080055555.
Ion Pruteanu a anunțat, printr-o postare pe rețelele de socializare despre „oferta verii” de la CNA.
„Dacă ești antreprenor și ești supus controlului din partea reprezentanților organelor statului și nu ai lichidități să achiți MITA solicitată! Dacă ești asigurat medical și nu ai banii necesari pe care îi solicită medicul pentru operație!
Dacă ești stopat în trafic de polițist și ai doar cardul bancar la tine! Nu te rușina, sună la Linia de creditare rapidă a CNA – 080055555 și noi îți vom rezolva problemele tale! Ai încredere în capacitățile noastre de plată!”, a scris șeful Direcției educație anticorupție a CNA.
Astfel, Pruteanu le-a amintit cetățenilor că pot apela oricând la linia națională anticorupție.
„De la tine se cere să faci doar un pas – sună la 080055555 sau accesează pagina noastra – www.cna.md și indica suma de care ai nevoie! Nu contează denumirea valutei și cantitatea! Avem suficientă și de toate – lei, grivne, euro, dolari, bitcoini! CNA mai aproape de nevoile tale! Nu rata oferta verii”, a adăugat acesta.
Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.
Vreți să susțineți ceea ce facem?
Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.
Susțineți NewsMaker!