IP Ungheni

FOTO Accident grav la Ungheni. O mașină a fost ruptă în două iar un tânăr a murit pe loc

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Telegram/Новая газета Европа

Trei elevi și un profesor, uciși în Turcia. Este al doilea atac armat într-o școală în doar două zile

Un nou atac armat a avut loc astăzi, 15 aprilie, într-o școală din Turcia. Patru persoane au fost ucise, iar încă 20 au fost rănite. Este al doilea astfel de caz care are loc pe teritoriul statului turc în ultimele două zile.

Atacul a avut loc într-o școală din provincia Kahramanmaraș, care se află în sud-estul Turciei. Potrivit informațiilor disponibile, printre morți se numără un profesor și trei elevi. Guvernatorul provinciei a declarat că autorul atacului, elev al aceleiași instituții de învățământ, a murit. Preliminare, acesta s-ar fi sinucis. Nu este însă clar dacă acesta este inclus în bilanțul celor patru morți.

Presa turcă, care citează surse oficiale, relatează că atacatorul era în clasa a opta. El ar fi venit la școală cu cinci arme, despre care se presupune că aparțineau tatălui său, fost polițist. Deocamdată nu se comunică despre motivul gestului său.

Pe rețelele sociale circulă un videoclip în care elevii școlii încearcă să se salveze fugind din clădire, unii dintre ei sărind de la etajul al doilea.

Amintim că, pe 14 aprilie, un alt atac a avut loc la un liceu profesional din sud-estul țării, unde aproximativ 20 de persoane, în principal elevi, au fost rănite. Autorul, în vârstă de 18 ani, ar fi un fost elev al instituției. Acesta s-a sinucis după sosirea poliției.

În prezent nu există indicii că cele două atacuri armate ar fi legate între ele, notează „Настоящее Время”.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: