IP Florești

FOTO Un microbuz de pe ruta Ungheni-Soroca a lovit un tractor. Trei pasageri au fost spitalizați

Trei persoane au fost spitalizate în urma unui accident rutier care s-a produs pe 30 iunie pe traseul Bălți-Râbnița. Potrivit poliției, un microbuz de pe ruta Ungheni-Soroca a intrat în coliziune cu un tractor.

Potrivit primelor informații, accidentul s-a produs în jurul orei 11:30. Un bărbat de 60 de ani, care conducea un microbuz de pe linia Ungheni-Soroca, a încălcat regulamentul și a intrat la depășire într-un loc interzis. Acesta a tamponat lateral un tractor care în acel moment vira la stânga.

În urma impactului, ambele mijloace de transport au fost grav avariate, iar trei pasageri – de 62, 20 și 64 de ani au suferit leziuni și au fost transportați la spitalul din Florești.

Testul de alcoolemie a demonstrat că niciunul dintre șoferi nu consumase alcool.

IP Florești
IP Florești

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

screenshot

Un cuplu căsătorit, învinuit de explozia de lângă casa primarului din Stăuceni: unul dintre ei, plasat în arest

Una dintre cele două persoane care a fost reținută în cazul provocării unei explozii lângă locuința primarului orașului Stăuceni a fost plasată în arest preventiv pentru 20 de zile. Este vorba despre un bărbat. Cea de-a doua persoană – soția bărbatului – este cercetată în stare de libertate. Informațiile au fost raportate de Procuratura Generală (PG) într-un comunicat din 16 august.

Potrivit PG, bărbatul este învinuit de huliganism agravant. În urma unui demers înaintat de Oficiul Rîșcani al Procuraturii Chișinău, instanța de judecată a dispus plasarea individului în arest preventiv pentru 20 de zile.

Potrivit acuzării, în noaptea de 10 august, aflându-se în Stăuceni, bărbatul, împreună cu soția sa, au aruncat dintr-un automobil de model „Chevrolet Tracker” un dispozitiv explozibil și substanță inflamabilă în direcția gardului casei primarului orașului, provocând o bubuitură. În rezultat a fost perturbată liniștea persoanelor care domiciliază în proximitate.

Cei doi au acționat în urma unei înțelegeri prealabile cu alte persoane, care se află în curs de identificare.

Conform PG, bărbatul recunoaște faptele care i se incriminează.

Soția acestuia, care la fel are statut de învinuită, este cercetată în stare de libertate momentan.

Amintim că cei doi învinuiți au fost reținuți pe 14 august, la Aeroportul Internațional Chișinău, în timp ce încercau să părăsească țara.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: