Poliția de Frontieră

Grav accident rutier la ieșirea de la vama Giurgiulești. Călătorii, îndemnați să opteze pentru alte puncte de trecere a frontierei

Un grav accident rutier, cu implicarea unui autoturism și a unui tren, s-a produs azi, 18 septembrie, la ieșirea din vama Giurgiulești-Galați. Urmare a accidentului, Poliția de Frontieră anunță că drumul spre și dinspre PTF Giugiulești-Galați nu se circulă, fiind blocat. Polițiștii de frontieră îndeamnă călătorii care au ales itinerarul de deplasare prin punctul de trecere a frontierei Giurgiulești să opteze pentru alte puncte de trecere a frontierei.

Potrivit sursei citate, de vină în producerea accidentului ar fi șoferul autoturismului, care nu a staționat la locul indicat pentru a ceda trecerea trenului, iar în rezultat mașina a fost lovită și trasă în afara traseului. Din fericire, în urma impactului nu a avut nimeni de suferit.

La fața locului a fost solicitată intervenția echipajelor de poliție pentru elucidarea circumstanțelor.

În context, polițiștii de frontieră informează că, în prezent, pe drumul spre și dinspre PTF Giugiulești-Galați nu se circulă, fiind blocat.

„Până la deblocarea circulației recomandăm călătorilor, din timp, să aleagă alte puncte de trecere a frontierei cu România, cum ar fi Cahul sau Leușeni”, anunță instituția.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

(VIDEO)TikTok schimbă politica în Moldova/ Lungu a insultat un observator?/ Moldovenii, mai puțini cu 13%

Cele mai importante știri din Moldova și din lume în noua ediție NewsMaker!
Subiectele ediției:
— Populația Moldovei a scăzut cu 13% în zece ani. Tot mai mulți au dublă cetățenie
— Primarii din Moldova discută la Bruxelles despre problemele din țară
— Recean cere ajutor Israelului în cazul Șor
— 25 august – cea mai rece noapte din ultimii opt ani
— CEC amintește: alegătorii își pot schimba adresa până pe 3 septembrie
— Fraudă de 6 milioane de lei la Briceni. Două persoane, demise
— Promo-LEX  îl acuză pe Lungu că a intimidat un observator
— TikTok ia măsuri de securitate în contextul alegerilor
— Tiraspolul, nemulțumit de numărul secțiilor de votare
— CNA: arhitect din Hîncești reținut. Mașini și imobile, sub sechestru
— Cod Galben în aproape toată Moldova. Risc sporit de incendii
— CEC: listele de candidați la alegeri pot fi modificate
— O bătrână din Hîncești s-a pomenit cu poarta blocată, după reparația drumului
— Recean, decorat de Zelenski cu ordinul „Cneazului Iaroslav cel Înțelept”
Abonați-vă la NewsMaker – cele mai actuale știri fără cenzură.
Nu uitați să apăsați pe clopoțel pentru a nu rata noile ediții: zilnic, la 15:00 și 19:00, de luni până vineri.

l

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: