IGSU/ imagini simbol

Incendiu la Fălești. Un bărbat de 48 a fost găsit mort după stingerea flăcărilor

Un bărbat de 48 de ani a fost găsit mort, după ce casa sa din localitatea Socii Noi, raionul Fălești, a ars. Incendiul s-a produs în noaptea de 13 decembrie.

În seara zilei de 13 decembrie 2022 pompierii din nordul țării au intervenit pentru a stinge un incendiu, care a izbucnit într-o casă din localitatea Socii Noi, raionul Fălești. Apelul la Serviciul 112 a fost înregistrat la ora 21:55. Pentru lichidarea arderii au fost trimise două echipe de pompieri.

Pompierii au stabilit că o casă cu suprafața de circa 80 m2 a fost cuprinsă de flăcări. În timpul acțiunilor de stingere, angajații IGSU au depistat cadavrul carbonizat al proprietarului, un bărbat în vârstă de 48 de ani.

Incendiul a fost lichidat către ora 03:31. Cauza și circumstanțele producerii incendiului urmează a fi stabilite ulterior.

Potrivit IGSU, în ultimele 24 de ore salvatorii și pompierii au intervenit în 17 situații de risc.


Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

screenshot

Deflagrație într-un bloc locativ aflat în construcție din Durlești: au explodat 4 butelii cu gaz (VIDEO)

O explozie s-a produs astăzi, 4 iunie, într-un bloc locativ aflat în construcție din orașul Durlești. Informația a fost confirmată de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) într-un comunicat.

Patru echipaje de pompieri și salvatori au fost îndreptați pe strada Cărtușa nr. 101, unde se află blocul în care a fost raportată deflagrația.

Angajații IGSU au constatat că au explodat patru butelii cu gaz.

În urma incidentului, arderea nu s-a produs. Pompierii au efectuat lucrări de răcire a pereților și de asigurare a securității zonei.

Victime nu au fost raportate.

Cauza și circumstanțele urmează a fi stabilite de organele competente.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: