„Mi s-a spus direct că nu mă regăsesc în echipă“. Inspectoratul pentru Protecția Mediului rămâne fără conducere

Ion Bulmaga pleacă din fruntea Inspectoratului pentru Protecția Mediului (IPM), după patru ani de mandat. El a anunțat pe rețelele de socializare că ministrul Mediului, Gherghe Hajder, i-ar fi spus direct că nu mai face parte din echipa sa.

„În urma discuției avute cu actualul Ministru a Mediului, mi s-a spus direct că nu mă regăsesc în garnitura de echipă a dânsului. Astăzi, am fost invitat la Guvern, în urma discuțiilor avute, voi fi eliberat din funcție la 26.11.2025. (…) Dat fiind faptul că trebuie să plec, țin să aduc sincere mulțumiri echipei cu care am lucrat cot la cot, zi și noapte, demonstrând că schimbarea se face din teritoriu, nu din fotoliu și cabinete”, a scris Bulmaga pe rețelele de socializare.

ACTUALIZARE 13:09: Inspectoratul pentru Protecția Mediului „are nevoie de o viziune nouă” și de un „ritm mai accelerat” în contextul integrării europene, a declarat, în reacție, Ministrul Mediului, Gherghe Hajder. Oficialul a precizat pentru NewsMaker că „legislația de mediu necesită un control și o monitorizare mai riguroasă”.

„Domnul Bulmaga a avut un mandat deplin de 4 ani în funcția de șef al IPM. Legislația de mediu necesită un control și o monitorizare mult mai riguroasă. Apreciez lucrurile bune realizate în această perioadă, însă instituția are nevoie de o viziune nouă și de un ritm mai accelerat în contextul integrării europene”, a declarat Gheorghe Hajder pentru NM.

Amintim, Ion Bulmaga a preluat conducerea IPM în octombrie 2021.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Toate modelele Škoda sunt conectate la sistemul 112

Recent, autoritățile Republicii Moldova au aprobat modificările necesare pentru integrarea sistemului european eCall în infrastructura Serviciului 112. Această tehnologie permite apelarea automată a serviciilor de urgență în cazul producerii unui accident grav, contribuind la reducerea timpului de intervenție și la creșterea siguranței rutiere.

Pentru clienții Škoda, această tehnologie nu reprezintă o noutate. Toate modelele mărcii comercializate în Republica Moldova sunt echipate cu sistemul Emergency Call (eCall), care funcționează deja și poate contacta automat serviciile de urgență atunci când este detectat un accident sever.

Cum funcționează sistemul eCall?

În cazul unui impact puternic, automobilul transmite automat un apel de urgență către 112 și furnizează informații importante pentru intervenția rapidă a echipajelor de salvare. Printre acestea se numără locația exactă a vehiculului, direcția de deplasare și alte date tehnice relevante.

În plus, ocupanții automobilului pot activa manual apelul de urgență prin apăsarea butonului SOS amplasat în plafonieră.

Această funcție este deosebit de importantă în situațiile în care șoferul sau pasagerii nu pot solicita singuri ajutorul, fiecare minut câștigat putând face diferența.

Trei butoane pentru mai multă siguranță și asistență

Sistemul de conectivitate Škoda include trei funcții dedicate asistenței și siguranței:

SOS – Emergency Call

Contactează automat sau manual serviciile de urgență prin intermediul sistemului 112 atunci când este nevoie de intervenție imediată.

Breakdown Call

În cazul unei defecțiuni tehnice, șoferul poate solicita asistență rutieră prin simpla apăsare a unui buton. Automobilul transmite automat poziția și informațiile tehnice necesare, facilitând intervenția rapidă a echipelor de suport.

Info Call

Permite contactarea centrului de asistență pentru informații despre automobil și serviciile disponibile, oferind suport suplimentar în timpul călătoriei.

Siguranță înainte de toate

Škoda investește constant în tehnologii care protejează ocupanții automobilului nu doar în timpul deplasării, ci și după producerea unui incident.

Prin integrarea sistemelor Emergency Call, Breakdown Call și Info Call, toate modelele Škoda oferă șoferilor din Republica Moldova acces rapid la ajutor, asistență tehnică și informații, direct din automobil. Astfel, odată cu implementarea sistemului eCall în infrastructura națională 112, proprietarii de automobile Škoda beneficiază deja de una dintre cele mai importante tehnologii moderne de siguranță rutieră.

Detalii pe skoda.md

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: