Page Six

Interpreta Sinéad O’Connor a încercat să se sinucidă după ce fiul ei și-a luat viața

Cântăreața Sinéad O’Connor a fost internată în spital, la o săptămână după ce fiul ei de 17 ani s-a sinucis, potrivit CNN, citat de Digi24.

Cântăreața cunoscută pentru interpretarea melodiei „Nothing Compares 2 U” și-a anunțat fanii joi noapte că se îndrepta către spital pentru a primi ajutor medical, după ce a distribuit pe Twitter mesaje că plănuiește să-și ia viața.

„Am decis să-mi urmez fiul. Nu are rost viața fără el. Tot ce ating, ruinez. Am rămas doar pentru el. Iar acum el a dispărut”, a scris aceasta pe un cont de Twitter neverificat care este legat de contul ei oficial.

O’Connor – care a fost deschisă privind propriile probleme psihice și gânduri suicidale – a mai transmis că se simte „pierdută”, învinovățindu-se pentru moartea fiului ei.

Femeia, mamă a patru copii, a urmat postarea cu un alt mesaj la o oră după, cerându-și scuze pentru mesajul alarmant și asigurându-și fanii că vrea să obțină sprijin medical.

„Îmi cer scuze. Nu ar fi trebuit să spun asta. Sunt cu polițiștii acum în drum către spital. Îmi cer scuze că am supărat pe toată lumea”, a postat aceasta, adăugând: „Sunt pierdută fără copilul meu și mă urăsc. Spitalul mă va ajuta o vreme. Însă o să-l găsesc pe Shane. Asta este doar o amânare”.

Trupul lui Shane O’Connor a fost descoperit pe 7 ianuarie, la două zile după ce dispăruse.

Mama sa i-a anunțat moartea pe Twitter, spunând că „frumosul” ei fiu „a decis să-și încheie chinul pe Pământ”.

„Fiul meu frumos, Nevi’im Nesta Ali Shane O’Connor, lumina vieții mele, a decis să-și încheie lupta pe Pământ și este acum cu Dumnezeu. Odihnească-se în pace și nimeni să nu-i urmeze exemplul. Copilul meu. Te iubesc tare mult. Să fii în pace”, a scris cântăreața.

O’Connor a participat sâmbătă la funeraliile fiului ei, în Dublin, Irlanda. Ea a fost îmbrăcată în roz.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

a1.ro

Zile libere în Republica Moldova 2026: calendarul sărbătorilor oficiale

În Republica Moldova, în 2026, sunt 14 zile de sărbătoare nelucrătoare. Unele dintre ele cad în weekend. NewsMaker publică calendarul sărbătorilor.

Zilele de sărbătoare nelucrătoare:

  • 1 ianuarie (joi) – Anul Nou;
  • 7 ianuarie (miercuri) – Crăciunul pe stil vechi;
  • 8 ianuarie (joi) – a doua zi de Crăciun pe stil vechi;
  • 8 martie (duminică) – Ziua internațională a femeii;
  • 12 aprilie (duminică) – Paștele;
  • 13 aprilie (luni) – a doua zi de Paște;
  • 20 aprilie (luni) – Paștele Blajinilor;
  • 1 mai (vineri) – Ziua internațională a solidarității oamenilor muncii;
  • 9 mai (sâmbătă) – Ziua Europei și Ziua Victoriei și a comemorării eroilor căzuți pentru independența Patriei;
  • 1 iunie (luni) – Ziua Internațională a Copilului;
  • 27 august (joi) – Ziua Independenței;
  • 31 august (luni) – sărbătoarea „Ziua Limbii Române”;
  • 25 decembrie (vineri) – Crăciunul pe stil nou.

Menționăm că rămân nelucrătoare și zilele de hram.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: