Ion Bocancea a fost numit director adjunct pe digitalizare la ANTA

Ion Bocancea a fost numit în funcția de director adjunct pe digitalizare la Agenția Națională a Transportului Auto (ANTA). Anunțul a fost făcut, pe 17 februarie, de ministrul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale Andrei Spînu.

Ministrul a accentuat că ANTA este una din structurile care va implementa obiectivele programului „Transport modern”, anunțate zilele trecute. Totodată, oficialul a declarat că e „timpul să trecem la altă etapă de transformare și să facem ordine în tot sistemul”, menționând că noul vicedirector va contribui la realizarea acestor lucruri.

Ion Bocancea și-a făcut studiile la Academia de Studii Economice din Moldova, este specializat în cibernetică, statistică și informatică economică și are un master în business și economie. Ion Bocancea are o experiență vastă în domeniul tehnologiei informaționale și comunicațiilor.

Printre proiectele TIC care le-a realizat sunt centrele de replică a serviciilor IT pentru SA RED NORD, a creat Centrul unic de deservire a Clienților și a implementat sistemul de planificare a resurselor întreprinderii (ERP) pentru Apă Canal Chișinău.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: