Noi detalii în cazul accidentului de la Ștefan Vodă. Șoferul automobilului Audi, reținut pentru 72 de ore

Șoferul automobilului Audi, implicat în accidentul rutier de pe traseul Chișinău-Ștefan Vodă, a fost reținut pentru 72 de ore. Despre acest lucru a anunțat Inspectoratul Național de Securitate Publică (INSP).

Potrivit INSP, în urma impactului 13 persoane, dintre care 3 în stare gravă au fost transportate la spitalul raional Ștefan Vodă.

Menționăm că în dimineața zilei de 9 august, pe traseul Chișinău-Ștefan Vodă s-a produs un accident rutier cu implicare a trei automobile. Un microbuz de rută a fost tamponat din spate de un automobil de model, Audi, înmatriculat în Elveția, la volanul căruia se afla un bărbat de 37 ani. În consecință microbuzul s-a inversat, iar automobilul de marca Kia, condus de un bărbat de 58 ani din Ștefan Vodă, având un pasager, care venea din sensul opus a fost proiectat în afara carosabilului.

Fiind testat alcoolscopic, șoferul automobilului Audi era în stare de ebrietate.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Comandamentul Forțelor Aeriene ale Ucrainei a anunțat că militarii ucraineni au doborât pe 7 iunie un avion de luptă multirol rusesc SU-35, pe direcția regiunii Kursk din Federația Rusă. Pe canalul de Telegram al Comandamentului a fost publicat și un videoclip în care apare aeronava prăbușită.

Publicația „Пепел” susține că avionul s-a prăbușit în raionul Korenevo din regiunea Kursk. „Deasupra locului prăbușirii se ridică un nor negru de fum, vizibil din diferite părți ale raionului”, scriu jurnaliștii.

Potrivit canalului rusesc pro-război de Telegram Fighterbomber, avionul a fost doborât deasupra teritoriului Rusiei, iar pilotul a supraviețuit.

Ministerul Apărării al Federației Ruse nu a comentat informația privind distrugerea avionului Su-35.

***

Amintim că, pe 1 iunie, Serviciul de Securitate al Ucrainei a distrus și avariat circa 40 de avioane militare de pe patru aerodromuri din Rusia. Acestea au fost atacate cu 117 drone FPV, care au fost introduse pe teritoriul rusesc, ascunse în cabine de lemn mobile și montate pe camioane. Operațiunea se numește „Pânza de păianjen” și a fost pregătită peste un an și jumătate.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: