Gurmand/imagine simbol

O fetiță, la un pas de înec într-o piscină dintr-un parc acvatic din Ialoveni, după ce părul i s-a prins în sistemul de filtrare VIDEO

O fetiță a fost la un pas de înec într-o piscină a complexului de agrement Aqua Magic din Sociteni, după ce părul i-ar fi fost prins în sistemul de filtrare a apei amplasat sub un tobogan pentru copii. Informația a fost făcută publică pe rețeaua TikTok de o femeie care susține că a asistat la incident.

Potrivit martorei, copilul a rămas blocat sub apă după ce părul i-a fost tras în sistemul de filtrare. Aceasta afirmă că fetița a fost scoasă din piscină de salvatori în stare de inconștiență.

Imagini video publicate online surprind intervenția și momentele de după extragerea copilului din apă.

NewsMaker a solicitat un comentariu de la reprezentanții Aqua Magic, însă deocamndată nu am primit un răspuns.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Câți participanți a adunat opoziția la protestul din fața Parlamentului? Datele poliției

Aproximativ 200 de persoane au participat la protestul împotriva proiectului politicii bugetar-fiscale, desfășurat pe 28 iunie în fața Parlamentului. Informația a fost confirmată pentru NewsMaker de purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului General al Poliției, Diana Fetco.

Protestul a fost anunțat inițial de liderul Partidului „Democrația Acasă”, Vasile Costiuc, care a precizat că acțiunea este apolitică și a îndemnat toți cetățenii să participe. Ulterior, Partidul Socialiștilor, „Partidul Nostru” și-au exprimat sprijinul pentru manifestație, iar Partidul Social Democrat European a făcut apel la membrii și simpatizanții săi să participe.

La protest au fost prezenți și președintele Partidului Dezvoltării și Consolidării Moldovei, Ion Chicu, precum și reprezentanți ai Mișcării Alternative Naționale, formațiune condusă de primarul capitalei, Ion Ceban.

Am venit să spunem guvernării actuale, prin intermediul oamenilor, că această politică bugetar-fiscală ne duce la sărăcie. (…) Faptul că astăzi sunt câteva sute de oameni, nu știu, 500–1.000 de oameni, neaduși, neorganizați cu autobuze, neplătiți, înseamnă că este o nemulțumire în societate și cei care conduc ar trebui să se uite la mesajul oamenilor”, a declarat Vasile Costiuc pentru NewsMaker, în timpul protestului.

Contactată de NM, purtătoarea de cuvânt a IGP, Diana Fetco, a declarat că, potrivit estimărilor poliției, la protest au participat circa 200 de persoane.

Amintim că Ministerul Finanțelor a publicat proiectul politicii bugetar-fiscale pentru 2027, care se află în prezent în consultări publice și este dezbătut intens în societate. Una dintre cele mai discutate modificări vizează uniformizarea cotelor de TVA, prin eliminarea mai multor cote reduse aplicate în prezent. Potrivit Guvernului, măsura va fi implementată etapizat și ar putea afecta produse alimentare, medicamente, comerțul electronic, restaurante și cafenele, hoteluri și pensiuni, autoturismele și resursele energetice (Detalii – AICIAICI și AICI).

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: