digi24.ro

România a trecut pragul de un milion de cazuri de COVID-19 de la începutul pandemiei

În România, în ultimele 24 de ore au fost raportate 4310 cazuri noi de COVID-19. Astfel, România a ajuns, sâmbătă, 10 aprilie, la peste un milion de cazuri de îmbolnăvire cu coronavirus de la începutul pandemiei, informează Digi24.

Totodată, până în prezent, 902 239 de pacienți s-au însănătoșit, iar 25 006 persoane au decedat din cauza infecției COVID-19.

Pe teritoriul României, 62 736 de persoane confirmate cu noul tip de coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 16 274 de persoane se află în izolare instituționalizată.

În unitățile sanitare de profil, numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 13 337. Dintre acestea, 1 492 sunt internate la terapie intensivă.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

valea morilor
Максим Андреев, NewsMaker

Ce temperaturi vor fi săptămâna viitoare în Moldova? Nu sunt prognozate precipitații

Săptămâna viitoare, în perioada 10-16 august, temperaturile maxime vor ajunge până la +34°C în sudul Republicii Moldova, iar cele minime vor coborî până la +11°C în nord. Meteorologii nu prognozează precipitații pentru această perioadă. Datele se regăsesc pe platforma Autorității de Meteorologie și Monitoring de Mediu.

În nordul țării, la Briceni, ziua se vor înregistra temperaturi între +27°C și +29°C, iar noaptea între +11°C și +15°C. 

În centrul țării, la Chișinău, ziua se vor înregistra temperaturi între +31°C și +33°C, iar noaptea între +14°C și +18°C. 

În sudul țării, la Cahul, ziua se vor înregistra temperaturi între +32°C și +34°C, iar noaptea între +16°C și +20°C. 

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: