Guvernul va acorda câte un milion de lei familiilor celor doi polițiști care și-au pierdut viața în timpul serviciului, în accidentul produs pe 23 iunie, în raionul Sîngerei. Decizia a fost aprobată în ședința Executivului din 24 iunie. Ministra Afacerilor Interne a precizat că ajutorul material unic va fi alocat