locuri

Premierul Ion Chicu avertizează că, în câteva săptămâni, sistemul medical din Republica Moldova va fi la limită și locurile în spitale vor fi insuficiente pentru numărul mare de pacienți. Într-o postare publicată în dimineața de 20 noiembrie pe pagina sa de Facebook, prim-ministrul a îndemnat cetățenii la prudență maximă. Ion

Numărul de paturi din cadrul instituțiilor medicale din mun. Chișinău va fi suplimentat prin optimizări pe interior. În acest sens, Spitalul Clinic Sf. Arhanghel Mihail, Institutul de Ftiziopneumologie „Chiril Draganiuc” și Spitalul Clinic al MSMPS vor putea interna suplimentar circa 70 pacienți. Anunțul a fost făcut de către ministrul Sănătății

Republica Moldova este pregătită să facă față unui număr sporit de cazuri de infectare cu COVID-19. Asigurările au fost date de președintele Igor Dodon, în timpul transmiterii live a rubricii „Președintele răspunde” din 20 martie. Acesta a precizat că în capitală sunt 1000 de paturi de spital, iar în raionele

Perioada publicării
Categorii cu noutăți
x
x