imagine simbol

Un pieton a fost lovit de o mașină, la Chișinău: a decedat 

Un pieton a fost lovit mortal pe o stradă din Chișinău. Persoana, un bărbat de 49 de ani, a fost tamponată de o mașină în sectorul Botanica al capitalei. Impactul a avut loc în seara zilei de 29 august. 

Polițiștii au fost informați despre accident pe 29 august, la ora 22:20. Impactul a avut loc pe strada Vâlcov din sectorul Botanica.

Potrivit ofițerului de presă al poliției capitalei Natalia Stati, un automobil de model Audi la volanul căruia se afla un șofer în vârstă de 47 de ani a tamponat un pieton – un bărbat de 49 de ani.

Urmare a traumatismelor suferite, bărbatul a decedat.

Potrivit reprezentantei poliției, pe caz a fost inițiat un proces penal. Totodată, oamenii legii stabilesc circumstanțele accidentului.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Facebook/Город без Маршруток. GBM Online

Patru răniți într-un accident între două mașini, la ieșirea din Chișinău. Un automobil s-a răsturnat

Patru persoane au ajuns la spital în urma unui accident produs în dimineața zilei de 12 octombrie, la ieșirea din Chișinău, în direcția Stăuceni. Impactul s-a produs între două automobile, dintre care unul s-a răsturnat. Informațiile au fost comunicate pentru NewsMaker de ofițera de presă a Direcției de Poliție Chișinău, Cristina Talpă.

Accidentul a avut loc în jurul orei 04:45, la ieșirea din Chișinău spre orașul Stăuceni.

Potrivit datelor preliminare ale poliției, șoferul unui automobil Ford, în vârstă de 35 de ani, a lovit din spate un Mercedes condus de un bărbat de 33 de ani. În urma impactului, automobilul de model Mercedes s-a răsturnat.

„Patru persoane, aflate în ambele automobile, au fost transportate de urgență la spital pentru îngrijiri medicale. Circumstanțele producerii accidentului urmează a fi stabilite de către polițiști în cadrul anchetei inițiate”, a comunicat ofițera de presă.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: