Un străin, căutat internațional pentru viol, reținut în Republica Moldova

În Republica Moldova a fost localizat un cetățean străin, căutat la nivel internațional pentru viol. Persoana a fost reținută pentru 72 de ore, „în vederea inițierii procedurilor legale de extrădare”. Informația a fost comunicată pe 5 martie de Inspectoratul General pentru Migrație al Ministerului Afacerilor Interne.

Inspectoratul General pentru Migrație a anunțat că, pe 4 martie, a localizat și reținut un cetățean turc care figura pe lista celor căutați internațional.

„Acesta era dat în urmărire de autoritățile turce, fiind condamnat la o pedeapsă privativă de libertate de 5 ani pentru infracțiunea de viol”, au comunicat reprezentanții Inspectoratului.

Potrivit instituției, persoana a fost reținută pentru 72 de ore „în vederea inițierii procedurilor legale de extrădare”.

igm.gov.md

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: