Inspectoratul General de Carabinieri al MAI

Un tânăr de 20 de ani a fost lovit de o mașină pe str. Alba Iulia din capitală (FOTO)

Un tânăr de 20 de ani a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a produs în dimineața de 16 aprilie, pe strada Alba Iulia din sectorul Buiucani al capitalei.

Potrivit ofițerului de presă al poliției capitalei Svetlana Scripnic, impactul s-a produs la ora 7:45. La volanul mașinii se afla un bărbat de 41 de ani. Din primele informații, conducătorul auto riscă 6 puncte de penalizare și o amendă de 1500 de lei.

În același timp, potrivit Inspectoratului Național de Carabinieri, victima a încercat să traverseze strada neregulamentar. Bărbatul a fost transportat la Institutul de Medicină Urgentă.

Inspectoratul General de Carabinieri
Poliția Capitalei

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

valea morilor
Максим Андреев, NewsMaker

Ce temperaturi vor fi săptămâna viitoare în Moldova? Nu sunt prognozate precipitații

Săptămâna viitoare, în perioada 10-16 august, temperaturile maxime vor ajunge până la +34°C în sudul Republicii Moldova, iar cele minime vor coborî până la +11°C în nord. Meteorologii nu prognozează precipitații pentru această perioadă. Datele se regăsesc pe platforma Autorității de Meteorologie și Monitoring de Mediu.

În nordul țării, la Briceni, ziua se vor înregistra temperaturi între +27°C și +29°C, iar noaptea între +11°C și +15°C. 

În centrul țării, la Chișinău, ziua se vor înregistra temperaturi între +31°C și +33°C, iar noaptea între +14°C și +18°C. 

În sudul țării, la Cahul, ziua se vor înregistra temperaturi între +32°C și +34°C, iar noaptea între +16°C și +20°C. 

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: