VIDEO Accident în lanţ, la Stăuceni. Poliția: circa 10 mașini au fost implicate

Aproximativ 10 mașini s-au ciocnit, din cauza poleiului, la Stăuceni. Cazul a avut loc în dimineața zilei de astăzi. Informația a fost comunicată pentru NM de ofițerul de presă al poliției capitalei Natalia Stati. 

Poliția a fost alertată la ora 09:20, precum că în comuna Stăuceni s-a produs un accident rutier în lanț.

Ajunși la fața locului, polițiștii au stabilit că în accident sunt implicate circa 10 unități de transport.

„În urma accidentului, nimeni nu a avut de pătimit, doar pagube materiale”, a comunicat reprezentanta Poliției.

Cu privire la cauza accidentului, oamenii legii menționează că o versiune preliminară este că șoferii nu au ținut cont de situația rutieră, iar din cauza poleiului s-a produs accidentul.

În continuare se stabilesc toate circumstanțele.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Sandu îndeamnă observatorii internaționali să monitorizeze amplu alegerile: „Moldovenii trebuie să decidă pentru moldoveni”

Președinta Maia Sandu s-a întâlnit joi, 4 septembrie, cu reprezentanții organizațiilor internaționale care vor monitoriza alegerile parlamentare din 28 septembrie – Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) și Rețeaua Europeană a Organizațiilor de Monitorizare a Alegerilor (ENEMO). Șefa statului a îndemnat la o monitorizare amplă a scrutinului.

Șefa statului a atras atenția misiunilor de observare a alegerilor asupra interferențelor străine menite să submineze procesul democratic din Republica Moldova. Printre acestea, a menționat finanțarea ilegală a forțelor anti-europene ca principal instrument de ingerință, precum și rețelele de cumpărare a voturilor coordonate de grupări criminale, campaniile masive de dezinformare, atacurile cibernetice, protestele plătite și încercările de a dezbina societatea”, se menționează în comunicatul emis de Președinție.

Maia Sandu a îndemnat la o monitorizare amplă a alegerilor, care să expună tentativele de influență străină asupra scrutinului.

„Moldovenii trebuie să decidă pentru moldoveni”, a declarat Maia Sandu.

***

Alegerile parlamentare vor fi organizate în data de 28 septembrie.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: