VIDEO Accident în România cu implicarea unui TIR din Republica Moldova: sunt victime

Un TIR înmatriculat în Republica Moldova a intrat pe contrasens și a lovit frontal un autoturism în România. În urma impactului, o femeie a murit, iar alte două au fost transportate la spital în stare gravă. Informația a fost relatată de presa română.

Accidentul a avut loc în seara zilei de 11 martie, pe Drumul European 85, în comuna Costești din județul Buzău. ProTV România a scris că o femeie a murit, iar alte două au ajuns la spital după ce mașina lor a fost lovită frontal de un TIR înmatriculat în Republica Moldova.

La volanul mașinii se afla o șoferiță în vârstă de 47 de ani, iar celelalte două femei erau pasagere. TIR-ul, la volanul căruia se afla un bărbat de 55 de ani, a intrat pe contrasens și a lovit frontal autoturismul, a relatat sursa.

În urma impactului, vehiculul izbit a fost aruncat pe marginea drumului, iar cele trei femei au rămas încarcerate. Mai multe echipaje de salvatori au fost mobilizate. O femeie, care se afla pe bancheta din spate, a murit la fața locului. Celelalte două femei au fost transportate la spital în stare gravă.

„Probabil pe fondul neatenției în conducere a pătruns pe sensul opus de mers unde a intrat în coliziune frontală cu un autoturism care circula din sens opus”, a comunicat un reprezentant al Inspectoratului de Poliție Buzău.

Șoferul TIR-ului nu a avut de suferit. Totuși, el a ajuns la spital pentru a-i fi recoltate probe biologice.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

(VIDEO) Îl va apăra Ceban pe Dodon în instanță?/ Probleme cu salariile în Transnistria/ MAN vrea referendum

Cele mai importante știri din Moldova și din lume în noua ediție NewsMaker!
— Va merge sau nu Ceban în instanță pentru a-l apăra pe Dodon?
— Caldarâmul din Chișinău, transformat în alee pietonală. Cât costă lucrările?
— Regim „special” în Transnistria: salariile ar putea fi achitate în două tranșe
— PSRM a înaintat o moțiune simplă împotriva ministrei Muncii și Protecției Sociale
— Ce știu oamenii despre regiunea transnistreană?
— Avocații lui Dodon cer recuzarea judecătorilor: „Nu avem încredere în ei”
— MAN vrea referendum național privind reforma administrativ-teritorială
— Plan eșuat: a vrut să treacă vama cu 24.000 $, iar acum va fi expulzată
— Se reia dosarul fostului șef al SIS privind expulzarea profesorilor turci
— Ceban spune că prim-ministrul nu l-a sunat: aș putea demonstra
— Artiștii străini, în concerte în Moldova, doar cu aprobarea autorităților?
— Ceban, după ce dodon l-a acuzat de aroganță: nu știam dacă vrea să fie menționat
— Patru ani de război: Moldova reconfirmă susținerea pentru Ucraina
— Deputați din Parlamentul Moldovei au plecat la Kiev
— Patru ani de invazie asupra Ucrainei: protest la Ambasada Rusiei din Chișinău
Abonați-vă la NewsMaker – cele mai actuale știri fără cenzură.
Nu uitați să apăsați pe clopoțel pentru a nu rata noile ediții: zilnic, la 15:00 și 19:00, de luni până vineri.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: