(VIDEO) DoReDos, trupa care a reprezentat Moldova la Eurovision, cântă la Moscova. Au ajuns în finala unui concurs

Trupa DoReDos a participat la semifinala concursului vocal „Ну-ка, все вместе!”, unde a acumulat punctajul maxim. Astfel, trupa s-a clasat în top trei participanți, care se vor lupta pentru premiul mare, un milion de ruble. 

Mai exact, pe 4 noiembrie a fost difuzată a doua semifinală a proiectului rusesc, unde DoReDos a evoluat cu piesa „Nah Neh Nah” a trupei Vaya Con Dios. Juriul i-a acordat trupei 100 de puncte din 100.

„DoReDos sunteți o sărbătoare. E imposibil să-ți ei ochii de pe zâmbetele voastre. Vă mulțumesc pentru așa spectacol”,a spus membra juriului, Irina Olifer.

„A fost fierbinte. Ador acest cântec. Voi sunteți super. S-a observat că ați primit plăcere și asta e minunat”, a declarat Liubovi Uspenskaya.

Etapa finală a concursului va fi difuzată pe 11 noiembrie.

Amintim că DoReDoS a reprezentat Republica Moldova la concursul internațional Eurovision în 2018 și a ocupat locul 10. Muzicienii au interpretat piesa „My lucky day”. Muzica a fost scrisă de cântărețul rus, Filip Kirkorov. 


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Colaj NM

FOTO Vântul puternic a făcut ravagii la Cahul: acoperișuri distruse, copaci și cabluri electrice rupte

În municipiul Cahul, vântul puternic a provocat pagube la acoperișurile unor gospodării. De asemenea, mai mulți copaci, crengi și cabluri electrice au fost rupte, ceea ce a dus la întreruperea furnizării energiei electrice în câteva zone ale municipiului. Informațiile au fost comunicate în seara zilei de 27 iunie de primarul Nicolae Dandiș.

„Din cauza vântului puternic, în raza municipiului la cîteva case a avut de suferit acoperișul, s-au rupt mai mulți arbori sau crengi, respectiv cabluri de electricitate, comunicații etc, ceea ce a condus la întreruperea furnizării de energie electrică în cîteva zone”, a scris, pe Facebook, primarul.

Edilul a adăugat că serviciile municipale intervin pentru înlăturarea obstacolelor, iar echipa Premier Energy lucrează la remedierea problemelor legate de electricitate.

„Zilele acestea vom estima rapid, împreună cu locatarii caselor care au avut de suferit, pentru a acorda ajutorul necesar pentru reparațiile care se impun”, a mai spus primarul.

Menționăm că, pe 27 iunie, în intervalul orelor 15:00 – 23:00, întreaga țară a fost sub cod galben de instabilitate atmosferică. Meteorologii au anunțat descărcări electrice, ploi de scurtă durată – izolat puternice –, grindină și vijelie. Pentru 28 iunie, în intervalul 08:00 – 19:00, este valabil codul galben de vânt puternic, avertizarea fiind în vigoare pentru întreg teritoriul țării.

Facebook/Nicolae Dandis
Facebook/Nicolae Dandis
Facebook/Nicolae Dandis
Facebook/Nicolae Dandis
Facebook/Nicolae Dandis
Facebook/Nicolae Dandis
Facebook/Nicolae Dandis
Facebook/Nicolae Dandis
Facebook/Nicolae Dandis
Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: