paginademedia.ro

VIDEO Un dresor de câini din România a câștigat concursul „America’s Got Talent”. Bărbatul a luat acasă premiul de $1 000 000

Dresorul român de câini Adrian Stoica și patrupedul său Hurricane au câștigat sezonul 18 al concursului „America’s Got Talent”, scrie G4media.ro. Astfel, românul a câștigat marele premiu, în valoare de $1 000 000, și posibilitatea de a avea propriul său show în Las Vegas.

Marea finală a renumitului concurs de talente american a avut loc pe 27 septembrie. În finală, Adrian Stoica și Hurricane, o cățelușă din rasa Border Collie, au prezentat un număr de dresaj canin, pe melodia „Better When I’m Dancing” de Meghan Trainor.

Cei doi i-au impresionat pe arbitri la spectacolul live.

Cred că în ceea ce privește trecerea de la audiție la spectacolul live, acesta este cel mai bun act pe care l-am văzut în seara asta”, a declarat judecătorul Simon Cowell.

Cred că Hurricane este gata pentru Las Vegas”, a adăugat un alt membru al juriului Sofía Vergara, entuziasmată.

https://www.youtube.com/watch?v=5RTvLtIjkyI&t=1s

Adrian Stoica are 45 de ani și este originar din România. De mai mulți ani, însă, locuieşte în Italia, potrivit paginademedia.ro.

Aceasta este dresor de câini. Ca antrenor de Disc Dog, Adrian Stoica a câştigat 6 titluri mondiale şi 35 de Cupe ale Campionilor Europeni în diferitele federaţii internaţionale în ultimii zece ani.

S-a prezentat prima dată în faţa publicului român la show-ul iUmor, în februarie 2020, apoi şi-a încercat norocul şi la Românii au talent, unde a concurat în 2022.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Oferta specială VOLVO XC60

Volvo XC60 și-a câștigat de mult timp reputația drept unul dintre cele mai populare SUV-uri premium din lume. Acum modelul este și mai performant: inginerii Volvo l-au făcut mai confortabil, mai inteligent și mai tehnologizat. Designul exterior este mai expresiv, interiorul mai elegant, iar soluțiile digitale și sistemele de asistență pentru șofer au fost duse la un nivel superior.

Volvo XC60 este disponibil la un preț special — de la 48.800 euro. Este o alegere inteligentă pentru cei care apreciază confortul impecabil și siguranța fără compromisuri, solicită oferta!

Design scandinav elegant

XC60 și-a păstrat stilul inconfundabil, dar a devenit mai sofisticat. Noua semnătură luminoasă LED, liniile rafinate ale caroseriei și materialele premium din interior creează un echilibru perfect între sobrietate și eleganță. 

Interiorul oferă ergonomie atent gândită și soluții moderne: izolare fonică îmbunătățită, scaune reproiectate cu susținere lombară și finisaje premium care transformă fiecare călătorie într-o experiență de confort.

Putere și siguranță în armonie

Versiunea cu motor de 250 CP și tracțiune integrală oferă dinamism și încredere în orice condiții de drum. Sistemele de siguranță activă Volvo sunt printre cele mai bune din lume: controlul adaptiv al vitezei, asistenții pentru menținerea benzii și prevenirea coliziunilor transformă fiecare călătorie într-o experiență plăcută și fac din XC60 un etalon de fiabilitate.

Pentru familie și călătorii

Portbagaj de 483 litri, suficient pentru toate bagajele.Garda la sol de 216 mm — perfectă atât pentru oraș, cât și pentru drumuri lungi.

Premium în fiecare detaliu

Volvo XC60 actualizat oferă un set complet de opțiuni premium, asigurând confort și comoditate în fiecare călătorie.Modelul este echipat cu sistem audio premium Harman Kardon, pentru un sunet clar și puternic, iar camera de vedere 360° facilitează semnificativ parcarea și manevrele în oraș. Farurile LED adaptive se ajustează automat la condițiile de drum, asigurând siguranță maximă, iar încălzirea scaunelor față și spate, precum și a volanului, face călătoriile confortabile în orice sezon.

În plus, XC60 este integrat cu sistemul multimedia Google, oferind navigare și control vocal facil, iar aplicația Volvo Cars permite gestionarea funcțiilor automobilului de pe smartphone — de la monitorizarea stării vehiculului până la accesul de la distanță. Iar sistemul modern de climatizare protejează pasagerii împotriva prafului și alergenilor.

De ce să profitați chiar acum?

Din 2026, prețul automobilului pentru persoane fizice va crește cu 20% (TVA). Beneficiați acum de oferta specială valabilă în 2025!

Detalii la AutoCentru Volvo: Chișinău, bd. Cantemir 14
Telefon: 022 578 930
Obțineți oferta: https://bit.ly/3V5NUYk

Programare Test Drive: https://bit.ly/XC60TESTDRIVE
Descărcați lista de prețuri: https://www.volvocars.com/ro-md/l/price-list/

Modelul este disponibil într-un stoc limitat, la Centrul Auto Volvo Moldova

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: