Tragedie într-o localitate din raionul Fălești. Oamenii legii au fost sesizați despre decesul a două persoane – un bărbat și o femeie – găsite împușcate într-o gospodărie, anunță Inspectoratul General al Poliției.
Potrivit informațiilor preliminare, bărbatul și-ar fi împușcat soția, după care s-ar fi sinucis cu aceeași armă.
La fața locului a fost trimis un grup operativ care documentează cazul și stabilește toate circumstanțele în care s-a produs incidentul.
Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.
Vreți să susțineți ceea ce facem?
Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.
Susțineți NewsMaker!