Aurora Boreală, vizibilă pe cerul din Republica Moldova: imagini de la Chișinău, Soroca și Ungheni 

În seara zilei de 10 octombrie, pe cerul din Republica Moldova a putut fi observată Aurora Boreală – fenomen optic ce constă într-o strălucire intensă pe cerul nocturn. Imagini cu fenomenul au fost distribuite pe rețelele de socializare. Un internaut a menționat că pe cerul de la Ungheni a putut fi observată și constelația Ursa Mare, formată dintr-un număr mare de stele și care arată ca un urs. 

Sergiu Cotruță/ Sculeni, raionul Ungheni
Sergiu Cotruță/ Sculeni, raionul Ungheni
Sergiu Cotruță/ Sculeni, raionul Ungheni
Sergiu Cotruță/ Sculeni, raionul Ungheni
Renata Gatcan/Soroca
Renata Gatcan/Soroca
Artur Rusnac/Chișinău

Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: