fmf.md

Campioana Moldovei Sheriff Tiraspol s-a calificat în grupele UEFA Champions League

Pentru prima dată, fotbalul moldovenesc va avea o reprezentantă în grupele UEFA Champions League. Campioana Moldovei, Sheriff a încheiat la egalitate 0-0 cu Dinamo Zagreb, în deplasare și s-a calificat în grupe grație victoriei din tur, 3-0 la Tiraspol.

Sheriff Tiraspol a acces în faza grupelor UCL, după un parcurs fulminant în preliminarii, eliminând pe rând campioanele Albaniei, Armeniei, Serbiei și Croației.

Tragerea la sorți pentru grupele UEFA Champions League din acest an va avea loc mâine seară, 26 august.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

ultima-ora.ro/foto simbol

Filmări în centrul Chișinăului: circulația temporar redirecționată

Duminică, 15 februarie, în centrul Chișinăului se filmează un proiect cinematografic, iar traficul este temporar redirecționat. Măsura este valabilă în prima parte a zilei. Informațiile au fost comunicate de întreprinderea „Regia Transport Electric Chișinău” (RTEC) în seara de 14 februarie.

Reprezentanții RTEC au anunțat redirecționări temporare ale circulației în zona centrală a orașului, din cauza filmărilor unui proiect cinematografic. Potrivit întreprinderii, filmările sunt realizate de OWH TV Studio pe 15 februarie, între orele 08:00–12:00, și pe 22 februarie, între orele 08:00–13:00.

Pe 15 februarie, traficul va fi sistat pentru perioade de 5-10 min, în timpul filmării dublelor, pe strada București, pe tronsonul cuprins între str. Nicolae Iorga și str. Maria Cebotari. Transportul public va fi redirecționat pe străzile adiacente. Ruta de troleibuz nr. 3 va circula de pe str. Miorița pe străzile Gheorghe Asachi, Pan Halippa, Ismail, București, Ciuflea, Ștefan cel Mare și Sfânt, Ion Creangă și, în continuare, pe traseul stabilit. Ruta de troleibuz nr. 4 va circula de pe bd. Ștefan cel Mare și Sfânt pe str. Ion Creangă (întoarcere la Piața Unirii Principatelor) și, în continuare, pe traseul stabilit. Ruta de troleibuz nr. 29 va circula de pe str. Mitropolit G. Bănulescu-Bodoni pe bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, str. Mihai Viteazul și, în continuare, pe traseul stabilit. Ruta de troleibuz nr. 35 va circula de pe str. A. Șciusev pe bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, str. Vasile Alecsandri și, în continuare, pe traseul stabilit.

Pe 22 februarie, filmările vor avea loc în intervale de 5–10 minute pe strada Mihail Kogălniceanu, pe tronsonul cuprins între str. Ismail și str. Tighina, fără redirecționarea transportului public.

Menționăm că OWH TV Studio realizează lungmetrajul de ficțiune intitulat „Maria Drăgan”.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: