Cine minte? Grosu neagă declarația lui Slusari: „Unii colegi au imaginația inflamată” (VIDEO)

Liderul fracțiunii Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS) Igor Grosu neagă afirmațiile vicepreședintelui Platformei DA Alexandr Slusari, potrivit cărora i-ar fi spus acestuia că formațiunea nu va vota pentru învestirea propriului candidat la funcția de premier. Declarația a fost făcută de către Grosu, în cadrul unei conferințe de presă.

„Pe fundalul evenimentelor de azi, unii colegi au și imaginația inflamată și probabil fundalul este nervos. Nu am să comentez. Noi am avut ieri discuții la Consiliul politic național. Păreri au fost diferite. Urma ca în cadrul dezbaterilor să fie luată decizia finală”, a declarat Grosu.

Amintim că, mai devreme, deputatul Platformei DA Alexandr Slusari a declarat că Igor Grosu i-a spus, cu 5 minute înainte de ședința plenară a parlamentului, că PAS nu va vota pentru învestirea noului guvern. Mai mult, Slusari și-a exprimat suspiciunea că între PSRM, Partidul „ȘOR” și PAS ar fi existat o coordonare secretă.

 

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

(VIDEO) Tiraspolul se sufocă în gunoi/ Hotelul Național, închis?/ Evacuări în România după un atac rusesc

Cele mai importante știri din Moldova și din lume în noua ediție NewsMaker!
— Urmează un nou val de scumpiri? Tariful la apă caldă și lumina s-ar putea majora
— Hotelul Național, clădirea care spulberă vieți de copii
— La Tiraspol și Bender nu se mai evacuează gunoiul
— Fraudă de peste un milion de lei la o întreprindere din Ștefan Vodă
— Studenții cer majorarea burselor de aproape trei ori
— Moldova a preluat activele Lukoil de la aeroport
— Apa și berea mai scumpe? Detalii despre returnarea ambalajelor
— Studiu sau muncă: se poate trăi din bursă?
— Cât va costa benzina și motorina în weekend?
— Atacuri cu drone între Rusia și Ucraina: există victime
— Directorul TRM renunță la clauza de 1,5 mln lei: s-a discutat demiterea mea
— Moldova poate interzice vânzarea terenurilor către cetățenii UE?
— Plecările din Parlament: trădare, motive personale și „vor mai urma”
— Alegeri locale noi în șase localități. Aproape 39 de mii de buletine, pregătite
— Președintele Adunării Populare a Găgăuziei a demisionat: n-au fost presiuni
Abonați-vă la NewsMaker – cele mai actuale știri fără cenzură.
Nu uitați să apăsați pe clopoțel pentru a nu rata noile ediții: zilnic, la 15:00 și 19:00, de luni până vineri.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: