screenshot/DoReDos

(VIDEO) DoReDos, după finala concursului desfășurat de postul rusesc Rossia1: „Nu simțim niciun pic de dezamăgire”

Trupa DoReDos, care a ajuns în finala concursului vocal „Ну-ка, все вместе!”, nu a reușit să obțină premiul cel mare de 1 mln de ruble rusești. Pe pagina de Instagram, membrii formației au precizat că nu sunt dezamăgiți.

Important este nu să câștigi, ci să ai o prestație bună și să fii mulțumit de evoluție”. Da, prieteni, acesta este finalul, însă credeți-ne: nu simțim niciun pic de dezamăgire și nu ne-am întristat nici pentru o secundă, totul este super. Este super faptul că voi, dragii noștri spectatori, ne-ați susținut și ați crezut în noi. Este super faptul că am reușit să ajungem la inimioarele voastre fie chiar prin ecranele televizoarelor și am reușit să vă provocăm fiori. Aceasta este victoria noastră, Viva a noastră Viva la Diva”, se arată în mesajul publicat.

 

 

Înainte de a evolua, artistul rus Filip Kirkorov, care a fost alături de trupa moldovenească la Eurovision, a spus că are emoții.

Amintim că DoReDoS a reprezentat Republica Moldova la concursul internațional Eurovision în 2018 și a ocupat locul 10. Muzicienii au interpretat piesa „My lucky day”. Muzica a fost scrisă de cântărețul rus, Filip Kirkorov.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Максим Андреев, NewsMaker

Ploi cu descărcări electrice în nord, centru și sud săptămâna viitoare: în ce zile sunt prognozate. Prognoza meteo

Pentru săptămâna viitoare sunt prognozate averse cu descărcări electrice în Republica Moldova. Acestea sunt așteptate marți în nordul și centrul țării, miercuri în centru și sud, iar duminică doar în nord. Temperaturile vor oscila între +12°C și +34°C. Datele se regăsesc pe platforma Autorității de Meteorologie și Monitoring de Mediu.

În nordul țării, la Briceni, ziua se vor înregistra temperaturi între +25°C și +29°C, iar noaptea între +12°C și +15°C. Pentru zilele de marți și duminică sunt prognozate averse cu descărcări electrice.

În centrul țării, la Chișinău, ziua se vor înregistra temperaturi între +29°C și +33°C, iar noaptea între +15°C și +18°C. Pentru zilele de marți și miercuri sunt prognozate averse cu descărcări electrice.

În sudul țării, la Cahul, ziua se vor înregistra temperaturi între +30°C și +34°C, iar noaptea între +17°C și +20°C. Pentru miercuri sunt prognozate averse cu descărcări electrice.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: