„Electric Spring ’25” – primește un bilet gratuit la cel mai așteptat eveniment al primăverii și bucură-te de „Mărțișorul electrizant”, susținut de maib și Visa

La maib, credem că lucrurile frumoase trebuie să fie transformate în tradiții. Astfel, pentru al doilea an consecutiv avem bucuria să susținem „Electric Spring Dance Event” – cel mai așteptat, vibrant și energic eveniment al primăverii.  

Împreună cu  Visa, ne-am propus să celebrăm Mărțișorul și să întâmpinăm mult-așteptata primăvara într-un mod electrizant, cu multă distracție și surprize. Iar pentru că experiența clienților maib este prioritatea noastră, te anunțăm că ți-am pregătit un bilet gratuit la „Electric Spring ’25”. 

Tot ce trebuie să faci pentru a-l obține, este  să deschizi un card red de la maib în perioada 23 ianuarie – 27 februarie și să completezi formularul anexat aici. Ulterior, îți vei primi biletul pe emailul indicat. De ce să alegi cardul red de la maib? Fiindcă cardul red este o invitație către un stil de viață vibrant și dinamic, oferindu-ți beneficii precum:

  • Reduceri exclusive la servicii și experiențe faine: Netflix, Joom, Iherb, Letz și altele.
  • Design modern, perfect pentru cei care iubesc să fie mereu în mișcare;
  • Acces la evenimente memorabile, precum „Electric Spring ’25”.

 Iar dacă ai deja un card Visa de la maib, să știi că nu vei rămâne fără de beneficii adiționale. În cadrul evenimentului, te vei putea bucura de un Welcome drink savuros, oferit chiar la intrare, dar și de un Mărțișor unic, pe care îl vei primi cadou. Și asta nu e tot! Alege să plătești cu cardurile Visa de la maib în perioada 24 ianuarie – 1 martie și bucură-te de:

Ce te așteaptă la „Electric Spring ’25”

La „Electric Spring ’25”, atmosfera electrizantă va radia pe două scene fabuloase:

  • Red Stage – scena unde energia pură și beat-urile dinamice îți vor da aripi;
  • White Stage – scena care va emana sunete și proiecții care te vor transpune într-o altă lume.

Line-up de excepție:

  • Miss Monique – fenomen global cu mixuri captivante și milioane de fani;
  • Laura Van Dam – artista care te va surprinde cu intensitatea sunetelor și cu beat-uri dark;
  • Andrew Rayel – „Moldovan Juggernaut,” o legendă a muzicii electronice;

Golan – DJ-ul care care redefinește house-ul modern cu show-uri live unice.

Detalii eveniment:

Când? 1 Martie 2025;
Unde? Arena Chișinău;
Bilete disponibile pe Mticket.
Regulamentul promoției poate fi accesat aici.
Transformă Mărțișorul într-un moment electrizant alături de maib, Visa și Electric Spring ’25!

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Facebook/Poliția Republicii Moldova

Poliția – sesizată despre o explozie puternică în raionul Ștefan Vodă, urmată de un incendiu de vegetație

Poliția din Ștefan Vodă a fost sesizată despre producerea unei explozii puternice în localitatea Crocmaz, în urma căreia s-a produs un incendiu de vegetație. Informațiile au fost comunicate de reprezentanții Inspectoratului General al Poliției (IGP).

Potrivit IGP, poliția din Ștefan Vodă a fost sesizată „acum câteva minute” despre o explozie puternică, urmată de un incendiu de vegetație. 

„Toate forțele specializate se îndreaptă acum la fața locului pentru a stabili circumstanțele, cauza exploziei și lichidarea incendiului”, au comunicat reprezentanții IGP.

Telegram/Кишинёв в теме

Accident nocturn în Chișinău: un tânăr, beat la volan și cu permisul suspendat, a lovit două mașini. A fost reținut

Un tânăr, beat la volan și cu permisul de conducere suspendat, a lovit două mașini parcate pe o stradă din Chișinău. Informațiile au fost comunicate pentru NewsMaker de ofițera de presă a Direcției de Poliție Chișinău, Cristina Talpă, care a precizat că tânărul a fost reținut.

Accidentul a avut loc în noaptea de 8 spre 9 august, la intersecția străzilor Mihail Sadoveanu și Petru Zadnipru din Chișinău. Poliția a fost sesizată în jurul orei 00:00.

Potrivit datelor preliminare ale poliției, automobil Audi, condus de un tânăr de 22 de ani, s-a tamponat într-un obstacol. Ulterior, automobilul a lovit două vehicule parcate în zonă. În urma accidentului, nu au fost înregistrate victime.

Potrivit ofițerului de presă, conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, iar rezultatul a indicat o concentrație de 0,91 mg/l alcool în aerul expirat. Totodată, polițiștii au stabilit că permisul de conducere al acestuia era suspendat.

„Pe caz a fost inițiată o cauză penală, iar conducătorul auto a fost reținut”, a precizat ofițerul de presă.

dejeanul.ro

Ambulanță din România, atacată cu topoare după zvonuri răspândite pe TikTok că „fură copii”

Medicii și șoferul unei ambulanțe din județul Cluj, România, au fost atacați cu bâte, topoare și pietre. Incidentul a avut loc în timpul unei intervenții și a fost provocat de dezinformări apărute pe rețelele de socializare. Informațiile au fost comunicate pe 9 august de Ministerul român al Sănătății. Presa română scrie că medicii au fost atacați pe fondul unor zvonuri răspândite pe TikTok despre o presupusă „ambulanță care fură copii”.

Potrivit Ministerului român al Sănătății, atacul asupra echipajului Serviciului Județean de Ambulanță Cluj a fost provocat de „dezinformări absurde apărute pe platforme din social media”. „În timp ce interveneau pentru a ajuta un pacient din comuna Recea-Cristur, medicii și șoferul autosanitarei au fost atacați cu bâte, topoare și pietre. Șoferul a fost rănit grav”, a adăugat Ministerul Sănătății.

În acest context, ministrul interimar al Sănătății, Cseke Attila, i-a îndemnat pe cetățeni ca, înainte de a redistribui clipuri sau mesaje din mediul online, să se asigure că acestea provin din surse sigure și acreditate. „Dezinformarea creează panică nejustificată și, în domeniul medical, poate avea consecințe grave și poate pune în pericol real viața pacienților și a cadrelor medicale”, a comunicat ministrul.

În contextul incidentului, publicația dejeanul.ro a scris că medicii au fost atacați pe fondul unor zvonuri răspândite pe TikTok despre o presupusă „ambulanță care fură copii”. Potrivit sursei citate, la intrarea în localitatea unde se afla pacientul, echipajul a oprit pentru a cere indicații privind adresa, însă oamenii au început să-i filmeze și să se agite. După preluarea pacientului, în drum spre Spitalul din Dej, autosanitara a fost blocată de un autoturism din care au coborât mai multe persoane cu bâte și topoare. Acestea au lovit autosanitara, susținând că este „ambulanța neagră care fură copii”. Cioburile au ajuns în ochii șoferului, care a reușit să conducă până la Cluj-Napoca. Șoferul autosanitarei a fost ulterior operat.

Actualizare: Ministerul român al Afacerilor Interne a confirmat că, în ultimele zile, pe rețelele de socializare circulă informații false despre așa-numitele „ambulanțe negre” care ar răpi copii. „Aceste informații false sunt „susținute” de fotografii sau clipuri realizate în totalitate, sau modificate, cu aplicații de inteligență artificială. În realitate, în România, NU a fost înregistrat niciun caz de ambulanță implicată în răpirea unor persoane. (…) Nu distribui un zvon! Verifică înainte să crezi!”, a adăugat Ministerul.

Departamentul român pentru Situaţii de Urgenţă a declarat că incidentul a avut loc pe 8 august, în jurul orei 22:24, pe raza localității Recea-Cristur, județul Cluj. Potrivit Departamentului, ambulanța a fost blocată de două autoturisme. În contextul incidentului, a fost deschis un dosar penal, a adăugat instituția.

Facebook/Ministerul Afacerilor Interne, Romania
olympic.md

Medalie de bronz pentru un judocan din Republica Moldova la Cupa Europei de tineret

Judocanul din Republica Moldova, Vladimir Iacomi, a obținut medalia de bronz la Cupa Europei de tineret de la Skopje, Macedonia de Nord. Despre acest lucru a anunțat, pe 9 august, Comitetul național olimpic și sportiv din Republica Moldova.

Judocanul a concurat la categoria de greutate de 60 kg.

Potrivit Comitetului, Vladimir Iacomi a obținut trei victorii în această categorie, învingându-i pe francezul Enzo Penez, turcul Necdet Pala și canadianul Vincent Nepton. În semifinale, sportivul moldovean a fost învins de bielorusul Hryhory Zurnachan, iar în urma acestui rezultat a obținut medalia de bronz.

Telegram/Сергій Лисак/Одеська МВА

(FOTO) Atac nocturn asupra Odesei: cel puțin 8 răniți. Ce spune Ministerul rus al Apărării UPDATE

Cel puțin 8 persoane au fost rănite în urma unui atac al Rusiei asupra regiunii Odesa. Despre acest lucru au anunțat autoritățile regiunii, care au raportat și distrugeri la blocuri de locuințe, precum și mai multe mașini arse. De cealaltă parte, Ministerul rus al Apărării a declarat că atacul a vizat „infrastructura portuară și navele maritime ale Ucrainei, utilizate în interesul Forțelor Armate ale Ucrainei”.

Șeful administrației militare a orașului Odesa, Serghei Lîsak, a anunțat despre atac puțin după ora 04:00. Ulterior, acesta a anunțat că au fost înregistrate distrugeri la blocuri de locuințe în mai multe sectoare ale orașului și că au ars mai multe mașini.

Telegram/Сергій Лисак/Одеська МВА

Șeful administrației militare regionale, Oleg Kiper, a declarat că cel puțin 8 persoane au fost rănite în urma atacului Rusiei asupra regiunii Odesa, precizând că acesta a fost unul masiv și combinat. Potrivit lui Kiper, Rusia a folosit câteva zeci de rachete și drone. Starea a șapte dintre cele 8 persoane este evaluată de medici ca fiind de gravitate medie, a precizat Kiper.

Telegram/Олег Кіпер/Одеська ОДА (ОВА)
Telegram/Олег Кіпер/Одеська ОДА (ОВА)

Ministerul rus al Apărării a declarat că, noaptea trecută, forțele armate ale Federației Ruse au efectuat atacuri asupra „infrastructurii portuare și navelor maritime ale Ucrainei, utilizate în interesul Forțelor Armate ale Ucrainei”. Instituția a menționat că au fost vizate portul Odesa – „depozite de combustibili și lubrifianți și de echipamente militare, precum și un complex de transbordare portuară” -, portul Ciornomorsk – „depozite de combustibili și lubrifianți și de echipamente militare” -, localitățile Beliarî (la 27 km nord-est de portul Odesa) și Novîe Beliarî (la 28 km nord-est de portul Odesa) – rezervoare cu combustibil destinat Forțelor Armate ale Ucrainei”.

Actualizare: Șeful administrației militare regionale, Oleg Kiper, a anunțat că numărul persoanelor rănite a crescut la nouă.

***

Amintim că, în dimineața zilei de 9 august, Poliția de Frontieră a Republicii Moldova le-a recomandat cetățenilor să evite călătoriile în regiunea Odesa, menționând că circulația pe podul din apropierea localității Maiaki-Udobnoe a fost temporar suspendată în urma unei alerte aeriene. Totodată, instituția a anunțat că ieșirea din Republica Moldova este permisă doar prin punctul de trecere Tudora–Starokazacie, nu și prin Palanca–Maiaki-Udobnoe.

Больше нет статей для показа
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: