IGSU

FOTO Noi detalii: 15 mașini au fost avariate, iar 3 persoane au fost rănite în accidentul din str. Alecsandri

Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) a publciat noi detalii despre accidentul care s-a produs pe 8 decembrie în str. Vasile Alecsandri 143 din capitală. În urma accidentului au fost rănite 3 persoane, iar 15 mașini au fost avariate.

În după amiaza zilei de 8 decembrie salvatorii IGSU au fost solicitați să intervină în urma unui accident rutier, care s-a produs în municipiul Chișinău pe strada Vasile Alecsandri 143. Apelul la Serviciul 112 a fost recepționat la ora 13:30. Conform informațiilor înregistrate, un autobuz de pe ruta 47 a tamponat 15 autovehicule parcate în zonă.

La fața locului au intervenit trei echipe de pompieri și salvatori, care au stabilit că autobuzul parcat fără pasageri și șofer s-a deplasat în spate, pe o distanță de 300 de metri, tamponând 15 autovehicule. În urma accidentului, au avut de suferit trei persoane, care se aflau în preajmă.

Pompierii au acordat primul ajutor calificat persoanelor traumatizate, care au fost ulterior preluate de medici. Persoane decedate nu au fost înregistrate.

Salvatorii au efectuat decuplarea bornelor la 3 autovehicule afectate și au intervenit pentru stingerea unui vehicul implicat în accident. Circumstanțele cazului urmează a fi stabilite.

IGSU
IGSU
IGSU
IGSU

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Facebook/Poliția Republicii Moldova

Călărași: patru tineri – cercetați penal. O fată de 19 ani ar fi fost victima unor acte sexuale

Patru tineri, cu vârste între 19 și 21 de ani, sunt cercetați penal, după ce, ajunși la domiciliul unei tinere de 19 ani și după ce ar fi consumat împreună băuturi alcoolice, ar fi întreținut acte sexuale cu aceasta. Informațiile au fost comunicate de Inspectoratul General al Poliției (IGP), care a precizat că oamenii legii au fost alertați de prietena victimei.

Cazul a avut loc în dimineața zilei de 19 iulie, în orașul Călărași. Conform IGP, prietena victimei a alertat poliția după ce, revenind la locuința închiriată, a găsit-o pe tânăra de 19 ani împreună cu patru tineri într-o situație care a făcut-o să ceară imediat intervenția oamenilor legii.

Potrivit datelor preliminare ale poliției, tânăra de 19 ani ar fi stabilit o întâlnire la domiciliul său cu cei patru tineri, alături de care ar fi consumat băuturi alcoolice. Ulterior, aceștia ar fi întreținut acte sexuale cu victima, a comunicat poliția. Fata i-ar fi cunoscut pe tineri pe rețelele de socializare, iar unul dintre ei s-ar mai fi întâlnit anterior cu ea.

Inspectoratul a declarat că tânăra urmează să fie supusă unei expertize medico-legale, pentru stabilirea tuturor circumstanțelor și colectarea probelor necesare. Totodată, pe acest caz a fost inițiată o anchetă, iar cei patru tineri sunt cercetați penal. Potrivit IGP, aceștia s-au prezentat de sine stătător la organul de urmărire penală, fiind efectuate toate acțiunile procesuale necesare pentru elucidarea circumstanțelor cazului.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: