FOTO Noul ambasador al SUA, alături de soție și câine, a explorat Chișinăul

Noul ambasador al SUA în Republica Moldova Kent D. Logsdon, împreună cu soția sa, Michelle și câinele familiei, Annie, și-a petrecut primul weekend la Chișinău. Ambasada SUA a publicat imagini cu aceștia și a rugat internauții să le recomande locurile care merită vizitate în țara noastră. 

Ambasadorul Logsdon și soția sa Michelle și-au petrecut primul weekend în Moldova făcând turul Chișinăului pe jos cu câinele lor Annie.

Este un oraș frumos și cu însemnătate istorică, acesta fiind doar începutul călătoriei lor! Aveți cumva recomandări de locuri pe care ar trebui să le viziteze în Moldova? Vă rugăm să le împărtășiți în comentarii”, au scris reprezentanții misiunii diplomatice.

Ambasada SUA/Facebook
Ambasada SUA/Facebook
Ambasada SUA/Facebook
Ambasada SUA/Facebook
Ambasada SUA/Facebook
Ambasada SUA/Facebook

Noul Ambasador al SUA în Republica Moldova, Kent D. Logsdon, a depus pe 28 decembrie 2021, la Washington DC, jurământul de intrare în funcție.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: