captură video

Mai multe plante de cannabis și de mac, depistate în curtea unui bărbat din orașul Durlești

50 de plante de cannabis și de mac au fost depistate în curtea unui bărbat de 56 de ani, din orașul Durlești, informează Direcția de Poliție a mun. Chișinău.

Individul le-a comunicat oamenilor legii că crește plantele pentru consum propriu, dar nu în scop de înstrăinare.

Toate plantele depistate au fost smulse, ridicate, sigilate și transmise pentru a fi supuse expertizei. În dependenţă de rezultatele expertizei, bărbatul va fi documentat în conformitate cu legislația în vigoare.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Андрей Охрименко/NewsMaker

Ce-și doresc primarii din Moldova? 27 de edili se află la Bruxelles (VIDEO)

27 de primari din Republica Moldova – inclusiv primarul municipiului Bălți, președintele raionului Taraclia și primarul satului Cioc-Maidan din Găgăuzia – au avut o zi plină la Bruxelles. Au discutat la Comitetul European al Regiunilor, la Eurocities și la ALDA, despre cooperare locală și proiecte europene. Jurnalistul Maxim Homeac și operatorul Andrei Ohrimenco se află la Bruxelles și au urmărit evenimentele.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: