O femeie a fost salvată dintr-o fântână adâncă de 5 metri, unde căzuse în toiul nopții

O femeie de 72 de ani a fost salvată de pompieri, după ce a căzut într-o fântână cu o adâncime de 5 metri. Potrivit unui comunicat publicat de Inspectoratul pentru Situații Excepționale (IGSU), victima a fost transportată la spital.

Cazul a avut loc în dimineața zilei de  21 aprilie în localitatea Colibași, raionul Cahul. Apelul la Serviciul 112 a fost recepționat la ora 3:25.

Potrivit primelor informații, o femeie în vârstă de 72 de ani se afla la o adâncime de 5 metri într-o fântână din localitate. La fața locului a intervenit un echipaj de salvatori care au reușit în cel mult 15 minute să recupereze femeia în stare conștientă.

Pompierii au predat persoana echipajului medical pentru ulterioare îngrijiri. Deocamdată nu este clar cum a ajuns femeia în fântână.

Potrivit IGSU, în ultimele 24 de ore, salvatorii și pompierii au intervenit în 63 situații de risc.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Cele mai importante știri din Moldova și din lume în noua ediție NewsMaker!
Subiectele ediției:
— Protest în fața CEC: „Alternativa” cere alegeri corecte și transparente
—Protest la Ministerul Justiției: cer urgentarea judecării lui Nicanor Ciochină
— Protest la „Energocom”: PSRM cere desecretizarea prețurilor la gaze
— Agenția pentru Ocuparea Forței de Muncă a primit mașini noi
— Deficit de apă la Vulcănești: va fi livrată doar de trei ori pe săptămână
— Stamate propune un nou mecanism de selecție a judecătorilor Constituționali
— Șeful CNA și patru angajați ai instituției au primit distincții de stat
— A explodat o butelie de gaz la Bălți: o femeie și o fetiță, la spital
— Bilete avia scrise cu pixul, zboruri anulate și haos la Aeroportul Chișinău
— Moldova Digital Summit 2025: era tehnologiei începe aici
Abonați-vă la NewsMaker – cele mai actuale știri fără cenzură.
Nu uitați să apăsați pe clopoțel pentru a nu rata noile ediții: zilnic, la 15:00 și 19:00, de luni până vineri.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: