Andrei Mardari / NewsMaker

O geantă cu obiecte asemănătoare unor grenade a fost depistată într-un parc de la Botanica

Oamenii legii au depistat o geantă suspectă în parcul „Valea Trandafirilor” din sectorul Botanica al capitalei. Informația a fost confirmată, pe 21 decembrie, de către ofițerul de presă al poliției capitalei Svetlana Scripnic. La fața locului au intervenit geniștii.

Oamenii legii au fost alertați la ora 13:50 de către un trecător, care a observat o geantă cu obiecte asemănătoare unor grenade în parcul „Valea Trandafirilor” din sectorul Botanica al capitalei.

La fața locului au intervenit serviciile specializate, care au încercuit zona. Oamenii legii verifică obiectele suspecte.

Amintim că, tot astăzi, o alertă cu bombă a fost făcută la un mall din capitală. Aceasta s-a dovedit a fi falsă.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Tudor Mardei | NewsMaker

LIVE Consultările pentru desemnarea viitorului prim-ministru s-au încheiat. Maia Sandu face declarații

Președinta Maia Sandu susține o conferință de presă după încheierea consultărilor privind desemnarea viitorului prim-ministru cu fracțiunile parlamentare. NM transmite în direct declarațiile.

Alexandru Munteanu și-a anunțat demisia din funcția de prim-ministru pe 3 iulie, la opt luni de la preluarea mandatului. Din 8 iulie, funcția este exercitată interimar de vicepremierul pentru economie și digitalizare, Eugeniu Osmochescu, până la învestirea unui nou cabinet de miniștri.

Președinta Maia Sandu a început consultările privind desemnarea viitorului prim-ministru pe 10 iulie. Formațiunile parlamentare de opoziție invitate la discuții au boicotat consultările.

Pe 11 iulie, șefa statului a avut consultări și cu Partidul Acțiune și Solidaritate (PAS). Formațiunea de guvernământ l-a propus pentru funcția de prim-ministru pe omul de afaceri Vasile Tofan.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: