TSN

O profesoară din Rusia a propus ca elevii care nu și-au făcut tema să fie împușcați. Autoritățile au inițiat o anchetă

Departamentul Educație din Nijnii Novgorod a inițiat o anchetă după ce pe internet a fost publicată o înregistrare făcută într-un liceu, în care o profesoară a declarat că a rămas doar ca elevii să fie împușcați, informează Novaya Gazeta

Astfel pedagogul a reacționat după ce școlarii nu și-au făcut tema pentru acasă și au rugat-o să le ofere ocazia să își corecteze nota.

„A rămas doar să fiți puși la perete și împușcați!”, a spus profesoara.

De asemenea, pedagogul i-a comparat pe elevi cu cei din afara țării, care, potrivit acesteia, „nu știu nici lucruri elementare”. Din acest motiv, potrivit ei, în alte țări „nu sunt nici bărbați, nici femei, ci doar un gen neutru”.

Anterior, în una din școlile din regiune a fost audiat un elev de 11 ani, fiul ex-ministrului dezvoltării antreprenoriatului din Nijnii Novgorod, Denis Labuzi. Băiatul le-a spus colegilor că îi va ucide din arma de vânătoare a tatălui. După aceste cuvinte, forțele de ordine au venit acasă la familia elevului, pentru a verifica condițiile în care este păstrată arma.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

(VIDEO) Ex-deputat PAS, acuzat de mită/Mii de chișinăuieni, fără gaz/Tiraspolului „nu-i trebuie permisiune”

Cele mai importante știri din Moldova și din lume în noua ediție NewsMaker!
— Fostul deputat PAS Alexandr Trubcă, acuzat de 200.000 de euro mită
— Antreprenorii din Transnistria, informați despre noile reguli fiscale și vamale
— Și-a vândut apartamentul, înșelată de falși polițiști
— Șampanie și țuică din miere, la Târgul Apicultorului desfășurat în capitală
— Seminar OSCE pentru facilitarea accesului la servicii medicale pe malul drept
— Din SUA, în satele din Moldova: 23 de voluntari își încep misiunea
— „Nu avem nevoie de permisiune”: Tiraspolul, despre drapelul și imnul din școli
— Moldova nu revine la lumina de la Cuciurgan: ministrul Energiei explică de ce
— Avariată în timpul furtunii, linia electrică Bălți-Dnestrovsk a fost reparată
— ANRE va decide tariful la gaz săptămâna viitoare
— Concursul pentru privatizarea hotelului „Zarea”, prelungit
— Verișoara Maiei Sandu a restituit peste 1,1 milioane de lei către „MoldATSA”
— Paradă militară de Ziua Independenței și la Bălți
— Peste 4.200 de consumatori din Chișinău, fără gaze timp de cinci zile
Nu uitați să apăsați pe clopoțel pentru a nu rata noile ediții: zilnic, la 15:00 și 19:00, de luni până vineri.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: