cna.md

Percheziții la Judecătoria Chișinău, sediul Centru. Două persoane, reținute UPDATE

Ofițerii Centrului Național Anticorupție (CNA) desfășoară, în dimineața zilei de 13 iulie, percheziții la Judecătoria Chișinău, sediul Centru. Informația a fost comunicată pentru NewsMaker de ofițerul de presă al CNA, Ina Volosciuc.

Potrivit ofițerului de presă, perchezițiile au loc într-un dosar de corupție.

Actualizare: CNA a anunțat că un avocat și un angajat al instanței de judecată au fost reținuți pentru 72 de ore. Potrivit Centrului, avocatul i-ar fi transmis angajatului instanței sume cuprinse între 4.500 și 6.000 de euro pentru ca judecători din instanțe de diferite niveluri să pronunțe hotărâri în beneficiul unui agent economic.

cna.md

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

valea morilor
Максим Андреев, NewsMaker

Între +12 și +31°C. Cum va fi vremea în Republica Moldova săptămâna viitoare

Săptămâna viitoare, în perioada 24-30 august, în Republica Moldova vor fi temperaturi cuprinse între +12 și +31°C. Pentru unele zile sunt prognozate ploi slabe și averse cu descărcări electrice. Datele se regăsesc pe platforma Autorității de Meteorologie și Monitoring de Mediu.

În nordul țării, la Briceni, ziua se vor înregistra temperaturi între +23°C și +26°C, iar noaptea între +12°C și +15°C. Pentru ziua de sâmbătă sunt prognozate averse cu descărcări electrice.

În centrul țării, la Chișinău, ziua se vor înregistra temperaturi între +27°C și +30°C, iar noaptea între +15°C și +18°C. Pentru zilele de marți și duminică sunt prognozate ploi slabe.

În sudul țării, la Cahul, ziua se vor înregistra temperaturi între +28°C și +31°C, iar noaptea între +17°C și +20°C. Pentru zilele de marți și duminică sunt prognozate ploi slabe, iar pentru miercuri – averse cu descărcări electrice.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: