CNA

Percheziții într-un dosar privind obținerea ilegală a permiselor de conducere. Sunt implicați și funcționari

Oamenii legii au inițiat pe 30 martie percheziții în cadrul unor dosare privind eliberarea frauduloasă a permiselor de conducere. Informația a fost confirmată pentru NM de către Angela Starinschi, reprezentanta Centrului Național Anticorupție (CNA).

„CNA și procurorii anticorupție desfășoară mai multe percheziții în cadrul unor dosare ce vizează eliberarea actelor pentru obținerea permiselor de conducere, în care ar fi implicați atât funcționari, cât și persoane fizice. Mai multe detalii vor fi oferite după finalizarea acțiunilor de urmărire penală”, a precizat Starinschi.

Știre în curs de actualizare

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Poliția Republicii Moldova

Tragedie pe traseu: un copil a murit, după ce s-a izbit cu motocicleta într-un copac

Un băiat de 14 ani și-a pierdut viața pe traseul Ivanovca–Cățăleni, raionul Hîncești, în dimineața zilei de 5 septembrie. Potrivit poliției, minorul ar fi luat fără permisiune motocicleta fratelui său mai mare și a pierdut controlul mijlocului de transport, izbindu-se de un copac.

Poliția din Hîncești a fost sesizată despre accident în dimineața zilei de 5 septembrie, în jurul orei 08:00. Tragedia a avut loc pe traseul Ivanovca–Cățăleni.

„Conform primelor cercetări, minorul de 14 ani ar fi luat motocicleta fratelui său mai mare, fără permisiunea acestuia, cumpărată acum câteva zile. În timpul deplasării, băiatul a pierdut controlul mijlocului de transport, derapând și izbindu-se într-un copac. Din nefericire, în urma traumelor primite, acesta a decedat pe loc”, au comunicat reprezentanții Inspectoratului Generală al Poliției.

Reprezentanții instituției au precizat că se întreprind toate măsurile necesare pentru a stabili circumstanțele exacte ale tragediei.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: