Președintele nu va mai răspunde. Va răspunde Igor Dodon

Platforma online „Președintele răspunde” se va transforma în „Igor Dodon răspunde” pe perioada campaniei electorale. Despre acest lucru a anunțat Igor Dodon, care candidează pentru al doilea mandat în calitate de șef al statului.

„Prieteni, suntem de câteva zile în campania electorală și mulți dintre voi mă întreabă ce facem cu întâlnirile noastre tradiționale, din fiecare vineri dimineața. Mă bucur să vă anunț că emisiunea va continua, mai mult, avem și un nou format care vă va permite să fiți mai implicați în dialogul nostru”, a anunțat Igor Dodon pe Facebook.

Acesta și-a invitat urmăritorii să adreseze întrebări în format video, iar acestea vor fi incluse în transmisiunile LIVE din fiecare vineri dimineața, ora 10:00.

Întrebările video pot fi expediate pe Viber, WhatsApp sau Telegram, la numărul 067 332 555.

„Nu ezitați să veniți cu întrebări provocatoare și interesante!”, a mai scris Dodon.

Amintim că Igor Dodon a anunțat pe 2 octombrie că și-a luat concediu din cont propriu pe durata campaniei electorale, pentru a nu fi învinuit că utilizează resursele administrative.

https://www.facebook.com/dodon.igor/videos/5121621627863801/

Amintim că Igor Dodon a fost înregistrat în calitate de candidat independent în cadrul scrutinului prezidențial din 1 noiembrie. De asemenea, CEC a înregistrat candidaturile lui Renato Usatîi, Andrei Năstase, Tudor Deliu, Violeta Ivanov și Maia Sandu. Alte două dosare – ale lui Octavian Țîcu și Dorin Chirtoacă sunt în curs de examinare.

 

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: