smi.today

Rusia: un elicopter al FSB s-a prăbușit. Echipajul, care efectua un antrenament, a murit

Un elicopter al Serviciului Federal de Securitate (FSB) din Federația Rusă s-a prăbușit în regiunea rusească Celeabinsk, scrie TASS. Potrivit sursei, în elicopter se afla doar echipajul aparatului de zbor, toate cele patru persoane au murit. 

Elicopterul s-a prăbușit în apropierea satului Prudnîi din regiunea Celeabinsk, menționează sursa cu referire la serviciile rusești de urgență.

„Lângă satul Prudnîi, într-o pădure, a căzut un elicopter, preliminar, aparține FSB-ului Federației Ruse. La bord se afla doar echipajul, a murit”, au comunicat pentru sursa citată reprezentanții serviciilor rusești de urgență.

Se menționează că serviciile de aviație au raportat că urmare a prăbușirii elicopterului au murit patru persoane.

La bordul Mi-8 erau patru persoane, au murit. Elicopterul se afla într-un zbor de antrenament”, au comunicat reprezentanții serviciilor de aviație. 

La fața locului, potrivit sursei, a izbucnit un incendiu.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

screenshot

VIDEO Incendiu de vegetație în Chișinău: șase echipaje de pompieri, la fața locului UPDATE

Un incendiu de vegetație a izbucnit pe 16 august în zona intersecției bulevardului Traian cu strada Grenoble, în apropiere de orașul Codru. La fața locului intervin mai multe echipaje de pompieri. Informațiile au fost comunicate pentru NewsMaker de purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU), Liliana Pușcașu.

Serviciul de urgență a fost alertat despre incendiu la ora 12:57. Incendiul de vegetație cuprinde o suprafață extinsă, a comunicat reprezentanta IGSU. Victime nu au fost înregistrate.

„Lucrează 5 echipaje de pompieri. (…) IGSU intervine pentru localizare și lichidare”, a adăugat reprezentanta Inspectoratului.

Actualizare, 16.55: Potrivit IGSU, la fața locului au fost direcționate, în total, șase echipaje de pompieri și salvatori. Angajații IGSU au reușit localizarea incendiului către ora 16:05. În prezent, se efectuează lucrări de lichidare completă a incendiului. Victime nu au fost raportate. Cauza și circumstanțele izbucnirii incendiului urmează a fi stabilite de organele de resort, au precizat reprezentanții IGSU.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: