Facebook/Sîrbu Sergiu

Soția lui Sergiu Sîrbu, despre starea de sănătate a deputatului: „Este gravă, dar stabilă”

Soția deputatului neafiliat Sergiu Sîrbu a venit cu o reacție privind starea de sănătate a acestuia. Într-o postare publicată pe pagina sa de Facebook, pe 18 martie, Ina Sîrbu a precizat că soțul său este în stare gravă, dar stabilă și rămâne internat în secția de Terapie Intensivă.

„Soțul meu are COVID-19 și a fost internat în Secția de Terapie Intensivă. Starea lui de sănătate este gravă, dar stabilă. Primesc periodic informații de la medicii care îl supraveghează, deoarece Sergiu nu are acces la telefon. În contextul în care în spațiul public au apărut informații eronate în ceea ce privește starea de sănătate a soțului meu, vă rog să nu speculați pe această temă și să dați dovadă de respect și înțelegere în aceste momente complicate pentru familia noastră”, a menționat aceasta.

Prieteni,
Soțul meu are COVID-19 și a fost internat în Secția de Terapie Intensivă. Starea lui de sănătate este gravă,…

Publicată de Ina Sîrbu pe Miercuri, 17 martie 2021

 

***

Amintim că, în ajun, surse din cadrul Platformei parlamentare „Pentru Moldova” au confirmat pentru NM că trei deputați din cadrul acesteia sunt, în prezent, infectați cu COVID-19, inclusiv Sergiu Sîrbu.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Imagine simbol

În atenția șoferilor! Din 1 noiembrie, se circulă cu farurile aprinse și ziua

Începând cu 1 noiembrie și până pe 31 martie inclusiv, conducătorii auto sunt obligați să circule și pe timp de zi cu lumina de întâlnire conectată, anunță Poliția Republicii Moldova. Măsura are scopul de a crește vizibilitatea vehiculelor și de a reduce riscul de accidente, mai ales în condițiile meteo specifice sezonului rece: ceață, ploaie, zăpadă sau vizibilitate redusă.

Șoferii sunt îndemnați să verifice funcționalitatea sistemului de iluminare înainte de a porni la drum, să adapteze viteza la condițiile de trafic, să păstreze distanța de siguranță între vehicule și să evite manevrele riscante sau depășirile neasigurate.

Poliția reamintește că nerespectarea acestei obligații constituie abatere contravențională și se sancționează conform legislației în vigoare.

„Respectați regulile de circulație – pentru siguranța dumneavoastră și a celor din jur!”, îndeamnă oamenii legii.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!
Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: