Obiectele radioactive descoperite în subsolul unui bloc de locuit din sectorul Botanica al capitalei sunt de producție sovietică și, potrivit informațiilor preliminare, nu prezintă pericol pentru sănătatea populației. Precizările au fost făcute de ministra Afacerilor Interne, Daniella Misail-Nichitin, pe 24 iunie. „Sunt niște obiecte încapsulate de producție sovietică. Din informația