poliția
poliția.md

Anenii Noi: Un bărbat de 39 de ani s-a sinucis în centrul orașului. Precizările poliției

Un bărbat de 39 de ani s-a sinucis în centrul orașului Anenii Noi, aplicându-și o plagă cu cuțitul în regiunea gâtului. Incidentul a avut loc pe 25 mai.

Astăzi,  in jurul orei 15:30, Poliția din Anenii Noi a fost sesizată precum că un bărbat aflat în centrul orașului, manifestă un comportament agresiv și are intenția de a se sinucide.

Polițiștii ajunși la fața locului au stabilit preliminar că bărbatul, în timp ce se certa cu cineva la telefon, a procurat un cuțit de la o tarabă din preajmă, ulterior și-a aplicat o plagă în regiunea gâtului.

Acesta a fost preluat de un echipaj al ambulanței, însă a decedat în drum spre spital.

Pe cazul dat a fost inițiat un proces penal, urmând a fi stabilite toate circumstanțele cazului.


Important! În cazul în care detaliile expuse în material vă neliniștesc, aveți nevoie de ajutor și susținere - adresați-vă specialiștilor de la „Linia Verde Prevenire Suicid”. Chat-ul anonim pe www.pentruviata.md este diponibil LIVE între orele 20.00-22.00 în zilele de luni și joi. În restul zilelor, puteți expedia un mesaj la adresa de e-mail [email protected]. Mai multe detalii la nr de tel 060806623


If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

„Ei sunt cei mai buni ambasadori ai țării noastre”: Grosu, după întâlnirea cu cea mai mare comunitate moldovenească din SUA

Președintele Parlamentului, Igor Grosu, aflat într-o vizită de lucru în Statele Unite, a ajuns la Chicago, unde a discutat cu antreprenorii și membrii uneia dintre cele mai numeroase și active comunități moldovenești din America de Nord. Oficialul le-a vorbit despre reformele planificate la Chișinău, parcursul european al Republicii Moldova și colaborarea cu Statele Unite, dar și despre oportunitățile de investiții pentru cei care vor să revină sau să investească acasă.

Am ajuns la Chicago, unde avem o agendă plină. M-am întâlnit cu moldoveni de-ai noștri care au reușit să deschidă afaceri aici și care au planuri inclusiv pentru dezvoltarea Republicii Moldova. Ne-am întâlnit și cu diaspora noastră – o comunitate frumoasă de oameni, care iubesc Moldova și sunt foarte conectați la tot ce se întâmplă acasă”, a transmis șeful Parlamentului într-un mesaj video.

Potrivit lui Grosu, mulți moldoveni stabiliți la Chicago au reușit să deschidă afaceri de succes și își doresc să contribuie la dezvoltarea Republicii Moldova.

„Comunitatea de moldoveni din Chicago este cea mai mare din America de Nord. Este unită, plină de energie, cu mulți tineri oameni de afaceri care își trăiesc cu pasiune și succes propriul „vis american”. M-am bucurat să văd cum au reușit, în doar câțiva ani, să-și construiască afaceri, să-și întemeieze familii și să ducă mai departe, cu mândrie, numele Republicii Moldova. Ei sunt cei mai buni ambasadori ai țării noastre.Datorită implicării și în baza nevoilor lor, am reușit să deschidem într-un timp scurt un consulat, astfel încât moldovenii din zonă pot deja beneficia de servicii consulare mai aproape și mai rapid”, a mai spus Igor Grosu.

Pe lângă întâlnirile cu diaspora, Igor Grosu are programate întrevederi oficiale în care va discuta despre reformele de acasă, parcursul european al Republicii Moldova și consolidarea relației cu Statele Unite, descrisă de el drept „un partener crucial pentru țara noastră”.

„În ultimii ani, Guvernul a luat mai multe măsuri de stimulare a investițiilor în Republica, multe sugerate inclusiv de comunitatea de afaceri din SUA și i-am invitat să continue să investească acasă. Le-am reiterat și de această dată că sunt așteptați cu drag acasă și că rămânem aproape de inițiativele lor”, a încheiat președintele Parlamentului de la Chișinău.

Vizita de lucru a Președintelui Parlamentului are loc în perioada 2–10 decembrie și include întrevederi cu membri ai Senatului și ai Camerei Reprezentanților, cu reprezentanți ai Departamentului de Stat, ai Casei Albe, precum și întâlniri cu moldovenii stabiliți în Washington și Carolina de Nord.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!
Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: