IP Bălți

Doi copii cu sania au fost tamponați la Bălți. Un șofer a ignorat semaforul (FOTO)

Doi copii care traversau strada cu sania au fost loviți de o mașină, în urma unui accident care s-a produs în seara de 12 februarie în orașul Bălți. Din fericire, minorii nu au suferit traumatisme grave. 

Potrivit ofițerului de presă al IP Bălți Eugenia Molceanov, totul s-a întâmplat în seara de 12 februarie, în jurul orei 21:30, la intersecția străzilor Decebal și Victoriei din mun. Bălți.

Un bărbat de 69 de ani, care conducea un autoturism de model Nissan Primera, a ignorat culoarea roșie a semaforului și a virat la stânga, tamponând lateral o mașină de model Dacia Sandero, condusă de un bărbat de 39 de ani.

În urma impactului, cel de-al doilea automobil a derapat și a tamponat doi copii de 10 și de 1 an, care traversau strada cu sania. Drept rezultat, fetița de 10 ani a suferit o contuzie a mâinii.

Cazul este investigat de poliție.

IP Bălți

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Ion Ceban / Facebook: foto simbol

Vizibilitate de maxim 200 de metri. Cod galben de ceață în toată Moldova

Până pe 18 decembrie, ora 11:00, Republica Moldova va fi sub cod galben de ceață. Avertizarea a fost emisă de Serviciul Hidrometeorologic de Stat, care a menționat că, pe arii extinse, se prevede ceață cu vizibilitate de 200 m și mai puțin.

Avertizarea a intrat în vigoare la ora ora 17:00, pe 17 decembrie, și va fi valabilă până pe 18 decembrie, ora 11:00.

„Pe arii extinse se prevede ceață cu vizibilitatea de 200 m și mai puțin”, au declarat reprezentanții Serviciului, menționând că avertizarea este valabilă pentru întreg teritoriul țării.

Serviciul Hidrometeorologic de Stat din Republica Moldova
Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: