Poliția Republicii Moldova

Feribotul de la Molovata și-a reluat activitatea în regim normal

Feribotul de la Molovata și-a reluat activitatea în regim normal. Anunțul a fost făcut pe 29 ianuarie. Anterior, activitatea acestuia fusese sistată, din cauza vântului puternic.

Acesta este unica cale de acces, care face legătura între cele două maluri ale Nistrului, iar ieri din cauza condițiilor meteorologice complicate își sistase activitatea.

Graficul rutelor îl puteți găsi AICI.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Tore Kristiansen / VG / EPA / ТАСС

„Escrocul de pe Tinder”, suspectat că ar fi înșelat mai multe femei, a fost reținut în Georgia

Simon Leviev, cunoscut drept „Escrocul de pe Tinder” și protagonistul documentarului Netflix cu același nume, a fost reținut pe aeroportul din Batumi, potrivit The Jerusalem Post.

Avocatul acestuia a declarat că a discutat cu clientul său după reținere, însă motivele nu sunt deocamdată clare. „El călătorea liber prin întreaga lume”, a precizat apărătorul.

Televiziunea Rustavi 2, citând Ministerul de Interne al Georgiei, scrie că Leviev figura pe lista persoanelor căutate de Interpol.

***

În vârstă de 35 de ani, israelianul Shimon Hayut, cunoscut sub numele de Simon Leviev, a devenit faimos după ce Netflix a lansat în 2022 documentarul Tinder Swindler. El este acuzat că a înșelat mai multe femei întâlnite pe Tinder, prezentându-se drept moștenitorul unui magnat al diamantelor, și ar fi obținut astfel peste 800.000 de dolari.

Nu este primul episod de acest fel. În 2019, Leviev a fost arestat în Grecia pentru folosirea unor documente false și extrădat în Israel, unde a fost condamnat la 15 luni de închisoare pentru fraudă. A fost eliberat după doar cinci luni, beneficiind de un program special de reducere a pedepselor în perioada pandemiei.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: