O bătrână din capitală a fost ucisă și lăsată să zacă în propria locuință

Trupul neînsuflețit al unei femei în vârstă de 79 de ani a fost descoperit într-o locuință de pe strada Costiujeni din capitală. Potrivit poliției, cadavrul a fost găsit în seara zilei de ieri, 7 septembrie, la ora 18:50. 

În urma măsurilor de investigație intreprinse de către angajații Inspectoratului de Poliție Centru s-a stabilit că femeia era proprietara apartamentului unde a fost găsit cadavrul. La examinarea de către medicul legist, în regiunea gâtului și a cutiei toracice au fost depistate mai multe leziuni. Femeia locuia singură.

Cadavrul a fost transportat la Centrul de Expertiză Medico-Legală, unde urmează să fie stabilită cu exactitate cauza decesului. Pe cazul dat a fost inițiată o cauză penală pentru omor.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

screenshot

VIDEO Incendiu de vegetație în Chișinău: cinci echipaje de pompieri, la fața locului

Un incendiu de vegetație a izbucnit pe 16 august în zona bulevardului Traian, la intersecția cu orașul Codru. La fața locului intervin cinci echipaje de pompieri. Informațiile au fost comunicate pentru NewsMaker de purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU), Liliana Pușcașu.

Serviciul de urgență a fost alertat despre incendiu la ora 12:57. Incendiul de vegetație cuprinde o suprafață extinsă, a comunicat reprezentanta IGSU.

Victime nu au fost înregistrate.

„Lucrează 5 echipaje de pompieri. (…) IGSU intervine pentru localizare și lichidare”, a adăugat reprezentanta Inspectoratului.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: