PCCOCS

VIDEO Cuplu asociat grupării „Chitaeț”, prins cu peste 1 kg de heroină. Ce pedeapsă riscă

Cauza penală a doi inculpați, care au încercat să introducă în Republica Moldova peste 1 kg de heroină, a fost expediată în instanța de judecată. Potrivit unui comunicat publicat astăzi, 28 noiembrie, de PCCOCS, inclupații sunt membrii unei grupări asociate organizației criminale „Chitaeț”.

Inculpații sunt soț și soție, originari din raionul Nisporeni. Aceștia mai sunt învinuți de escrocherie, care implica înșelarea mai multor persoane și obținerea de la acestea a sumelor bănești, bijuterii din aur și diamante. Prejudiciul este estimat la peste 300 mii euro. După finalizarea investigațiilor, procurorii vor expedia în judecată și această cauză penală.

Indivizii riscă de la 7 la 15 ani de închisoare pentru trafic ilicit de droguri și între 3 și 10 ani de pușcărie pentru contrabandă.

https://www.facebook.com/196969414124846/videos/527460464698373/

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

(VIDEO) Moldova „face saltul” spre UE/ Scutirile pentru Temu vor fi anulate/ €1 mld investiții din partea UE

Cele mai importante știri din Moldova și din lume în noua ediție NewsMaker!
— Din 1 octombrie, coletele din China ar putea fi taxate cu 20%
— Alți trei învinuiți, trimiși în judecată în dosarul „Car vertical”
— Sandu despre negocierile pe primele capitole: „Suntem pregătiți”
— Investiții de peste un miliard de euro, anunțate în Moldova
— Avocatul lui Cotorobai, după condamnarea acestuia la 25 de ani de închisoare
— Mașa Chinaș, moldoveanca care a ridicat drapelul pe acoperișul lumii
Nu uitați să apăsați pe clopoțel pentru a nu rata noile ediții: zilnic, la 15:00 și 19:00, de luni până vineri.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: