NewsMaker

VIDEO Mitropolia Moldovei refuză aderarea la Patriarhia română, Vlah își lansează (ne)nepartid și instrucțiuni pentru compensații / NewsMaker Știri

Știrile NewsMaker sunt din nou pe fir. În această ediție:

  • În loc de partid – Asociație Obștească. Așa s-a lansat în politică astăzi Irina Vlah. Ce partide vor putea adera la „Platforma Moldova” a ex-bașcanei, dar și împotriva cui va lupta aceasta, vă spunem la știri.
  • Mitropolia Moldovei a refuzat să adere la Patriarhia Română. Cu ce mesaj s-a adresat Consiliului Eparhial către cler și popor, aflați imediat.
  • Linia verde „Ajutor la Contor” „fierbe” la propriu. Dacă nu ați reușit să vă înregistați pe platforma de compensații, aflați la știri cum o puteți face, rapid și ușor, într-un material marca NewsMaker.

Știrile video sunt difuzate pe NewsMaker zilnic de luni până vineri. Scriți în comentarii opiniile voastre, dar și despre ce ați vrea să aflați anume de la noi.

Abonați-vă la canalul nostru de YouTube ca să aflați primii despre cele mai noi buletine de știri și pentru a primi notificări.


Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Știri.md

Irina Rîngaci – bronz la Campionatul Mondial de lupte de la Zagreb. A învins o dublă medaliată olimpică

Luptătoarea Irina Rîngaci a câștigat medalia de bronz la Campionatul Mondial de la Zagreb. Anunțul a fost făcut de Comitetul Național Olimpic și Sportiv pe 17 septembrie.

Potrivit sursei citate, Irina Rîngaci a dispus de ucraineanca Iryna Koliadenko – dublă medaliată olimpică. Koliadenko a câștigat argintul la Jocurile Olimpice de la Paris și bronzul la Olimpiada de la Tokyo.

Irina Rîngaci le-a mai învins pe Aylah Mayali și Kadriye Kocak, dar în semifinale a fost învinsă de viitoarea campioană mondială, japoneza Miwa Morikawa.

Astfel, sportiva din Republica Moldova s-a clasat pe locul III în cadrul competiției, obținând medalia de bronz.

Amintim că Irina Rîngaci a fost campioană mondială în 2021, iar la edițiile din 2022 și 2023 a câștigat bronzul.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: