Știrile NewsMaker sunt din nou pe fir. În această ediție:
- Angajamentul tuturor instituțiilor din Moldova este ca procesul de integrare europeană să fie cât mai rapid.
- Reparația traseului Soroca-Otaci va începe în această primăvară.
- Aproape 750 de primării au depus dosare la participarea în proiectul „Satul European”.
- Simpatizanții fostului partid „Șor”, s-au pornit să protesteze la București.
- Captură de țigări în valoare de aproximativ 14 milioane de lei.
- În Moldova a început recensământul general al populației și al locuințelor.
- Subiectul etern care devine popular în fiecare primăvară, cum să fii în formă și să slăbești, fără a renunța la mâncarea gustoasă.
Abonați-vă la canalul nostru de YouTube ca să aflați primii despre cele mai noi buletine de știri și pentru a primi notificări
Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.
Vreți să susțineți ceea ce facem?
Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.
Susțineți NewsMaker!